Inżynier bojowy

1 minuta czytania

inżynier bojowy

Inżynier bojowy to, wbrew nazwie, jednostki wsparcia Cerberusa, których próżno szukać na pierwszej linii walk. Ich lekkie opancerzenie i niechęć do długiego ostrzału czynią z nich łatwy cel, jednak inżynier szybko szuka osłon, chcąc zająć się głównym celem, dla którego został wysłany.

Jednostki te, jako jedyne w grze, posiadają zdolność do naprawy Atlasa oraz postawienia i reperowania własnych wieżyczek. Czynność taka, w zależności od poziomu trudności, trwa dłuższą lub krótszą chwilę, zaś w jej trakcie inżynier nie broni się. Przyparty do muru, ostrzeliwuje się z ciężkiego pistoletu M-5 Falanga, by dać sobie czas na znalezienie osłony.

Aby zabić inżyniera, wpierw trzeba pozbawić go tarcz. Pomocne są wszystkie umiejętności technologiczne, których używamy na gethy, z Przeciążeniem na czele. W trakcie naprawy wieżyczki możemy w nią wycelować biotyką, przez co obrażenia odniesie także inżynier. Sabotaż pozwala zwrócić wieżyczkę przeciwko wrogom, więc może się okazać, że ten zginie od własnej broni.

SPOILER

Ciekawostkę stanowi misja w Akademii Grissona. W pewnym momencie Atlasa przejmuje Shepard, zaś wrogi inżynier, widocznie przekonany o tym, iż w kokpicie siedzi jego sojusznik, naprawia maszynę.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...