riese

Inżynier bojowy

Wojciech "Courun Yauntyrr" Kominek poniedziałek, 20 sierpnia 2012
inżynier bojowy

Inżynier bojowy to, wbrew nazwie, jednostki wsparcia Cerberusa, których próżno szukać na pierwszej linii walk. Ich lekkie opancerzenie i niechęć do długiego ostrzału czynią z nich łatwy cel, jednak inżynier szybko szuka osłon, chcąc zająć się głównym celem, dla którego został wysłany.

Jednostki te, jako jedyne w grze, posiadają zdolność do naprawy Atlasa oraz postawienia i reperowania własnych wieżyczek. Czynność taka, w zależności od poziomu trudności, trwa dłuższą lub krótszą chwilę, zaś w jej trakcie inżynier nie broni się. Przyparty do muru, ostrzeliwuje się z ciężkiego pistoletu M-5 Falanga, by dać sobie czas na znalezienie osłony.

Aby zabić inżyniera, wpierw trzeba pozbawić go tarcz. Pomocne są wszystkie umiejętności technologiczne, których używamy na gethy, z Przeciążeniem na czele. W trakcie naprawy wieżyczki możemy w nią wycelować biotyką, przez co obrażenia odniesie także inżynier. Sabotaż pozwala zwrócić wieżyczkę przeciwko wrogom, więc może się okazać, że ten zginie od własnej broni.

SPOILER

Ciekawostkę stanowi misja w Akademii Grissona. W pewnym momencie Atlasa przejmuje Shepard, zaś wrogi inżynier, widocznie przekonany o tym, iż w kokpicie siedzi jego sojusznik, naprawia maszynę.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...