Gethy

3 minuty czytania

Geth szturmowiec

mass effect, gethy

Podstawowa piesza jednostka armii syntetyków uzbrojona w karabin szturmowy, spotykana przez całą grę; niezbyt wytrzymała, w końcu to zwykły szeregowiec.

Geth żołnierz

Nieco ulepszona wersja szturmowca spotykana na późniejszych etapach gry i do tego bardzo rzadko; podobnie jak szturmowiec nie stanowi żadnego wyzwania.

Geth snajper

mass effect, gethy

Mniej żywotny od kompanów ale za to uzbrojony w karabin snajperski, posiada umiejętność zabójstwo, która może nas poważnie zranić, a nawet zabić. Najlepiej pozbywać się ich jak najszybciej. Przed oddaniem strzału pojawia się charakterystyczny laser. Dla gracza jest to znak, że należy ustawić się za najbliższą osłoną.

Geth grenadier

mass effect, gethy

Geth uzbrojony w granatnik, najczęściej walczymy z nimi siedząc w mako, więc nie są wtedy żadnym zagrożeniem. Kiedy przyjdzie nam walczyć z nimi pieszo to też nie są jakoś szczególnie niebezpieczni, ich ataki zadają dużo obrażeń, ale łatwo ich unikać.

Geth juggernaut

mass effect, gethy

Ulepszona wersja grenadiera, posiada o wiele więcej życia, tarcz i pancerza, często spotykany w budynkach, ma silny atak i jego trafienia można odczuć dość boleśnie, na szczęście łatwo go unieszkodliwić biotyką albo techniką.

Geth niszczyciel

mass effect, gethy

Geth uzbrojony w strzelbę, często pojawia się jako wsparcie dla słabszych gethów takich jak szturmowiec, gdyż ma więcej tarcz, życia i mocniejszy pancerz; jego taktyka polega na zbliżeniu się do nas i rażeniu z bliska bronią i atakami fizycznymi czym może namieszać, więc lepiej mu na to nie pozwolić, na szczęście łatwo go pokonać przy pomocy biotyki i techniki.

Geth behemot

mass effect, gethy

Najpotężniejsza piesza jednostka gethów, stanowi ulepszenie niszczyciela, ma o wiele więcej życia, tarcz i znacznie mocniejszy pancerz; jego ataki są bardzo silne i potrafi nieźle namieszać, na szczęście jest rzadko spotykany. Osobiście spotkałem trzy, czy cztery sztuki, w tym dwie podczas jazdy mako.

Geth saper

Ta jednostka gethów należy do tak zwanych pasikoników, co znaczy mniej więcej, że potrafi skakać na duże odległości, oraz chodzić po ścianach i sufitach przez co dość trudno go namierzyć, mimo to nie jest zbyt wytrzymały i łatwo go zabić; posiada zdolność przeciążenie przegrzewającą naszą broń.

Geth dywersant

mass effect, gethy

To samo co saper, tylko posiada zdolność sabotaż.

Geth duch

To samo co reszta pasikoników, tylko posiada zdolność zabójstwo. Przed oddaniem strzału pojawia się charakterystyczny laser. Dla gracza jest to znak, że należy ustawić się za najbliższą osłoną.

Geth pancernik

mass effect, gethy

Taki czworonożny czołg, jeżeli walczymy z nim siedząc w mako to nie jest zbyt dużym wyzwaniem, jeśli do walki dojdzie kiedy jesteśmy pieszo należy bezwzględnie unikać jego ataków, co raczej nie jest zbyt trudne i razić go z dystansu mocami i ostrzałem z broni, ma bardzo dużo tarcz i życia, oraz bardzo mocny pancerz, ale w końcu padnie.

Geth kolos

mass effect, gethy

Najsilniejsza jednostka armii gethów, stanowi ulepszenie pancernika, posiada znacznie więcej tarcz, życia i pancerza od niego, na szczęście walczymy z nimi tylko przy pomocy mako; jego ataki mogą dość szybko zniszczyć pojazd jeśli nie będziemy uważać, na szczęście unikanie ich nie jest zbyt trudne.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...