Gethy

2 minuty czytania

Gethy to humanoidalna rasa syntetycznych form życia. Zostały stworzone przez quarian 300 lat temu jako tania siła robocza. Po pewnym czasie gethy zaczęły wykazywać oznaki ewolucji. Świadomi ryzyka buntu quarianie próbowali je wytępić. Gethy jednak zwyciężyły. Od tamtego czasu przepisy dotyczące SI uległy znacznemu zaostrzeniu.

Świadomość gethów jest wyjątkowa. Pojedynczy osobnik wykazuje inteligencję na podstawowym poziomie. W grupie zdolności intelektualne znacznie rosną. Poziom zdolności jest oczywiście uzależniony od wielu czynników. Poza ilością jednostek, liczy się również ich pozycja i rozmaite relacje. Umiarkowanie duży oddział gethów jest jednak w stanie osiągnąć zdolności analityczne zbliżone do istot organicznych.

Przestrzeń gethów znajduje się w mgławicy na krańcu Ramienia Perseusza, za Systemami Terminusa.

Pancerniki

Pancerniki to czteronożne, ciężkie platformy bojowe, zdolne do poruszania się na każdym terenie, podobne do pojazdów pancernych innych ras. Gethy to syntetyczne formy inteligencji, więc Pancerniki to pojazdy bezzałogowe – inteligentne jednostki, zdolne do podejmowania samodzielnych decyzji oraz uczenia się.

Te platformy bojowe wyposażone w ciężkie bariery kinetyczne. Główne działo czteronogiego robota znajduje się na wieżyczce zamontowanej w "głowie" i jest to wydajny, konwencjonalny akcelerator masy. Może on wystrzeliwać pociski przeciwpiechotne lub przeciwpancerne. Niektóre z Pancerników przenoszą sondy bojowe na pole bitwy, najpewniej w celach zwiadowczych. Inne z kolei transportują rój mikro-robotów naprawczych, wyglądem przypominających insekty.

Pasikoniki

Modele gethów, nazywane przez żołnierzy Przymierza "pasikonikami", to elektroniczne platformy bojowe. Ich bronią ofensywną jest możliwość wysyłania promieni elektromagnetycznych o szerokim spektrum. Mogą ponadto dokonać cybernetycznego ataku na komputer zainstalowany w pancerzu kombinezonu bojowego lub znajdujący się w broni, ograniczając zdolność działania takiego sprzętu.

Strukturę fizyczną pasikoników stanowi zaawansowany i bardzo elastyczny materiał mięśniowy. Pozwala to pasikonikowi na skompresowanie całego ciała w celu dokonania mocarnego skoku. Pasikoniki mają ponadto na rękach i nogach tysiące "kolców" o molekularnej wielkości; są one wykorzystywane do przywierania do ścian i sufitów. Te elektroniczne platformy bojowe stanowią bardzo trudny cel, gdyż mogą wykonać szybką serię przeskoków z jednej powierzchni na drugą.

Quarianie nie posiadają w swoich archiwach zapisków dotyczących jakiegokolwiek modelu getha podobnego do pasikonika. Ten nowy typ morfologiczny musiał zostać stworzony przez same gethy na przestrzeni ostatnich trzystu lat i jest to niepokojący dowód na to, że ta syntetyczna rasa powoli zmierza ku technologicznej indywidualności. Ekspertów w dziedzinie syntetycznych form życia intryguje fakt, iż pasikoniki wydają się jeszcze bardziej organiczne niż podstawowy typ getha.

Zidentyfikowane podkategorie pasikoników nazwano: Saper, Dywersant, Duch.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...