Strażnik

2 minuty czytania

mass effect, strażnik

Strażnicy to osoby utalentowane zarówno pod względem biotyki, jak i inżynierii, nie otrzymują oni jednak niemal żadnych treningów typowo bojowych. Pomimo, że jest to klasa najlepiej radząca sobie z leczeniem i ochroną reszty drużyny, potrafią zaskoczyć przeciwników silnym atakiem.

Strategie

  • Strażnicy zapewne będą próbowali połączyć technologię i biotykę na niekorzyść wroga. Kombinacje Porażenia Nerwowego, Podniesienia i Rzutu to początek skutecznego stylu gry.
  • Będziemy mieli możliwość rozwinięcia Pierwszej Pomocy, stąd należy zawsze uważać na zapas medi-żelu.
  • Chociaż Strażnik może nosić wyłącznie lekkie pancerze, może używać Bariery by zaabsorbować dowolny niemal ostrzał.
  • Unieruchamianie przeciwników i ochrona drużyny to ich specjalność: użycie Zastoju i Sabotażu pozwala wykaraskać się z opresji, a Przeciążenie wspomaga siłę ognia towarzyszy.
  • Te dwa talenty techniczne są też doskonałe przeciw Gethom, które zazwyczaj mają mocne tarcze i polegają na atakach z daleka.

Wartościowi członkowie drużyny

Najbardziej oczywistymi kompanami Strażnika będą Urdnot Wrex i Ashley Williams – dysponują bowiem oni siłą ognia i wytrzymałością. Ta dwójka będzie też najskuteczniejsza gdy przeciwnicy będą unieszkodliwieni.

Wbrew pozorom, wartościowym towarzyszem będzie również kolega po fachu – Kaidan Alenko. Jeśli jako Strażnicy obaj będziemy mieli rozwiniętą Medycynę, poskutkuje to dając kosmiczny, 60% bonus do przeładowania medi-żelu – czyli będziemy mogli leczyć drużynę co kilka sekund. Z drugiej strony, jest to umiejętność ostatniej szansy – medi-żel ma tendencję do szybkiego kończenia się, jeśli jesteśmy w kłopotach.

Bonusowe talenty

Strażnikom brak treningu bojowego, więc szkolenie się w broni może być dobrym wyborem. Używając karabinu szturmowego albo strzelby możemy stanowić siłę ognia, z którą należy się liczyć. Jeśli nastawiamy się na ochronę drużyny, ze strzelbą na podorędziu możemy sami bronić się przed szarżującymi przeciwnikami, nie potrzebując do tego drużyny. W innym wypadku, możemy chcieć rozwijać użyteczną umiejętność biotyczną albo techniczną, której nam brakuje.

Osobliwość da nam dodatkowy sposób na unieszkodliwianie wrogów. Spośród techniki, zarówno Hakowanie WI jak i Redukcja mają swoje zalety, ale Hakowanie daje nam znaczną przewagę nad Gethami i przyspiesza przeładowanie techniki – coś, czego nie możemy zwiększyć poprzez specjalizację. Redukcja zwiększa zasięg naszej techniki i pozbawia wrogów ich własnych mocy.

Specjalizacja

Strażnik może rozwijać się jako Medyk albo Bastion. Obie profesje są bardzo pożyteczne, a ich wybór zależy głównie od stylu gry. Jeśli lubimy walkę w zwarciu, Bastion będzie bardziej użyteczny, ze względu na wzmocnienie Bariery i Zastoju. Wolący stać z tyłu Strażnicy bardziej skorzystają na profesji Medyka, ulepszającą ich Porażenie Nerwowe, oraz pozwalającą im wskrzeszać martwych kompanów z pierwszej linii. Każda z tych dwu specjalizacji jest potężna i stanowi znaczną pomoc.

Źródło: masseffect.wikia.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...