Volusowie

1 minuta czytania

Volusowie są rasą członkowską Cytadeli. Dotarli na stację zaraz po asari i salarianach, ale do dzisiaj nie doczekali się miejsca w Radzie. Powodem tego są braki w sprawności fizycznej oraz zerowa ilość jednostek militarnych. Są rasą zależną od turian, którzy wciągnęli ich pod wpływy Hierarchii, oferując swoje zdolności handlowe w zamian za ochronę militarną. Posiadają własną ambasadę na Cytadeli.

Ich rodzinna planeta, Irune, jest bardzo oddalona od swojej gwiazdy. Zamieszkiwany przez nich świat posiada atmosferę o bardzo wysokim ciśnieniu, które wiąże wystarczającą ilość ciepła, by utrzymać organizmy oparte na amoniaku. Dlatego też volusowie noszą kombinezony ciśnieniowe, gdyż relatywnie niskie ciśnienie rozerwałoby ich ciało na kawałki oraz urządzenia respiracyjne, bo konwencjonalna, azotowo-tlenowa mieszanka powietrza, jest dla nich zabójcza.

Kultura volusów oparta jest na plemionach. Często te większe z nich wchłaniają mniejsze, by po jakimś czasie ponownie zostać rozdzielonymi. Dozwolony jest handel ziemią oraz niewolnikami. Kultura ta sprawia, że volusowie niemal zawsze skłaniają się ku zajęciom handlowym i gospodarczym. To właśnie ta rasa sporządziła Akt Zjednoczonej Bankowości oraz zarządza gospodarką Cytadeli.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...