Kreatury i bestie

2 minuty czytania

Zombie

zombie mass effect

Stworzone przez gethy żywe trupy, są groźne w dużej grupie, ich pierwszym rodzajem ataku jest podbiegnięcie do nas i wyzwolenie z siebie eksplozji energetycznej, która zadaje nawet spore obrażenia, drugim jest atak wręcz, należy więc trzymać je od siebie na dystans. W walce z nimi najskuteczniejsza okazuje się strzelba.


Pełzacz Toriana

pełzacz toriana

Stwór stworzony przez Toriana, atakują w dużej grupie a ich atak polega na podbiegnięciu do nas i opluciu strugą kwasu, który zadaje dość silne obrażenia; najlepiej trzymać je na dystans, można też łatwo powalić je na ziemie ciosem kolby kiedy na moment przed wykonaniem ataku zatrzymają się przed nami. Są również bardzo wrażliwe na granaty z ulepszeniem antytorianowym. Pamiętaj, że kiedy kucają nieruchomo są niewrażliwi na ataki, dopiero po przebudzeniu można ich zniszczyć.

Torian

torian

Ogromna roślina żyjąca na Feros, sama nas nie atakuje, ale nasyła na nas swoje sługi; naszym celem jest zaś zniszczenie jej głównych pnącz.


Varreny

varreny

Drapieżne bestie z ojczystej planety Krogan, którzy zostały sprowadzone do wielu innych światów; podbiegają do nas i gryzą, zadają średnie obrażenia i nie są szczególnie wytrzymałe, ale atakują w grupie. W takich chwilach przydatna okazuje się strzelba i biotyka.


Varren alfa

varren alfa

Przywódca stada varenów na Feros, trochę bardziej wytrzymały od reszty.


Batariańska bestia bojowa

batarianska bestia bojowa

Varren używany do walki przez batarian. Występuje tylko w dodatku DLC „Bring Down the Sky”.


Miażdzypaszcza

thresher maw miazdzypaszcza

Ogromny stwór żyjący pod ziemią ma bardzo dużo zdrowia, a walczymy z nim przy pomocy mako; wynurza się z ziemi i pluje w naszą stronę kwasem, którego nie powstrzymują nasze tarcze, więc szybko może zniszczyć pojazd, ale dość łatwo można unikać jego "pocisków". Drugim rodzajem ataku jest schowanie się pod ziemie i wynurzenie dokładnie pod nami, co powoduje bardzo duże obrażenia, a nawet zniszczenie pojazdu. Trzecim rodzajem ataku jest uderzenie szczypcami, które potrafi zniszczyć Mako w jedno-dwa uderzenia. Z tego powodu, najlepiej cały czas by w ruchu i nie zbliżać się do stwora.


Robotnica raknii

robotnica raknii

Małe, zielone coś pełzające w naszą stronę, mało żywotne i wystarczy kilka strzałów, kiedy się do nas zbliży wybucha kwasem zadając średnie obrażenia. Raknii to w zasadzie inteligentna rasa owadów, ale w grze zachowują się jak oszalałe zwierzęta, atakują wszystko co się rusza i nie da się z nimi porozumieć, z jednym tylko wyjątkiem (jest nim Królowa Raknii).


Żołnierz raknii

zolnierz raknii

Jego zadaniem jest ochrona roju; tarcze nie zatrzymują jego ataków, których ma dwa rodzaje, z bliska atakuje mackami, a z dystansu pluje jadem, zadaje spore obrażenia, łatwo jednak obezwładnić go biotyką, a potem dobić z broni, średnio żywotny.


Wojownik roju raknii

wojownik roju raknii

Duży stwór, pokazujący się na polu walki tylko w krytycznych momentach dla roju, zadaje silne obrażenia, jest bardzo wytrzymały i posiada sporą odporność na biotykę, której sam potrafi używać. Całkiem groźny przeciwnik, spotykamy tylko dwie sztuki.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...