Batarianie

1 minuta czytania

We wczesnych latach 60. XXII wieku Przymierze rozpoczęło agresywną kolonizację światów na Skylliańskim Pograniczu. Wywołało to niechęć batarian, którzy od kilku dekad pracowali nad kolonizacją tego regionu. W 2171 roku batarianie wnieśli do Rady petycję, by uznać Pogranicze swoją strefą interesów. Rada odmówiła, przyzwalając na kolonizację sektora. W ramach protestu, batarianie zamknęli swą ambasadę na Cytadeli i zerwali stosunki polityczne z Radą. Stali się tym samym społecznością niezrzeszoną.

Kryzys narastał. Batarianie zainicjowali serię potyczek na Pograniczu, udostępniając sprzęt i środki organizacjom przestępczym wrogo nastawionym do ludzi. Sytuacja osiągnęła punkt krytyczny podczas Skylliańskiego Blitzu (zwanego też Najazdem Skylliańskim), który miał miejsce w 2176 roku. Rozpoczął się on atakiem na ludzką stolicę, Elizjum, przeprowadzonym za batariańskie pieniądze.

W 2178 roku Przymierze odpowiedziało miażdżącym atakiem na księżyc Torfan. Po tym ataku batarianie wycofali się z Pogranicza i teraz rzadko pokazują się w przestrzeni Cytadeli.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...