Duch

2 minuty czytania

duch

Doborowa jednostka Cerberusa i jedyny przeciwnik, który w walce posługuje się w dużej mierze tylko bronią białą. Kiedy pierwszy raz widzi się ducha, skojarzenia z wojownikami ninja są bynajmniej nie bezpodstawne. Jednostki te poruszają się w podobny sposób, zawierzając swojej szybkości i zwinności w unikaniu ciosów, przez co trafienie ich na wyższych poziomach trudności nie jest proste.

Sprawę komplikuje fakt, iż duch posiada biotyczną barierę ochronną, dzięki czemu spokojnie może się zakraść do swojej ofiary. Jakby tego było mało, jednostki te posiadają technologię kamuflażu podobną do tej, jaką posługują się gethy. Dzięki niej chcą szybko doprowadzić do starcia wręcz, w którym są zabójczym przeciwnikiem.

Lepiej uniknąć takiego spotkania, bowiem wtedy w ruch idzie miecz, zdolny jednym ciosem pozbawić nas osłon, zaś drugi, który zwykle następuje bardzo szybko, skutecznie pozbawia nas życia. Dobrą metodą, rekomendowaną także przez twórców gry, jest zniszczenie miecza ducha, dzięki czemu jednostki te stają się na polu walki niemalże bezbronne.

Niemalże, bowiem na ich wyposażeniu jest także umieszczana na lewym nadgarstku podręczna broń, jednak siła ognia takiego narzędzia nie jest nadzwyczajna. Duch polega przede wszystkim na kamuflażu i swoim mieczu, po broń dodatkową sięgając głównie w wypadku utraty bazowego uzbrojenia.

Tarcze są doskonałym celem dla biotyki, jednak znaczna sprawność przeciwnika sprawia, że lepiej jest z użyciem mocy wstrzymać się do momentu, aż wróg znajdzie się w bliskiej odległości. Duch biegnie na nas pochylony do przodu, więc doskonale sprawiają się wszelkie umiejętności spowalniające wroga oraz wyrzucające go do góry. Nieoceniona jest broń powodująca odrzut celu z amunicją zamrażającą.

SPOILER

Jeśli nie uratujemy uczniów podczas misji w Akademii Grissoma, to podczas ataku na siedzibę Cerberusa na naszej drodze stanie Jack przemieniona w ducha.

Komentarze

0
·
Mam pytanie czy z tą jack zmienioną w ducha jest dialog?
0
·
Niema z nią żadnej rozmowy, tylko walka. W bazie Cerberusa (chyba) można natomiast usłyszeć zapis audio podczas jej "przemieniania". Na YT powinien być jakiś filmik z tym. Podobnie jest jak się odda Legiona TIM'owi. Stanie przeciwko nam w walce.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...