Zombie

1 minuta czytania

zombie,mass effect 3

Zombie to podstawowa jednostka piechoty Żniwiarzy, "produkowana" w znacznych ilościach i pojawiająca się praktycznie na każdym polu walki. Sposób powstawania zombie nie jest tajemnicą od czasów drugiej części gry, kiedy to też wielkie kolce, zwane "smoczymi zębami", zostają zidentyfikowane jako technologia Żniwiarzy, a nie gethów. Przypominające wbite w ziemię ogromne piki, wysysają z ciał schwytanych osobników organicznych wodę oraz składniki mineralne. Elementy te zastępowane są komponentami cybernetycznymi, przez co powstałe zombie to właściwie bezmyślne ciała, posyłane zawsze na pierwszą linię ataku.

Chociaż nie posługują się żadnym rodzajem broni czy biotyką, to ich strategia jest niezwykle wyrafinowana. Mając zwykle przewagę liczebną, po prostu rzucają się z pięściami na przeciwnika, starając się go otoczyć. Kiedy znajdą się już wystarczająco blisko celu, wskakują na niego i próbują dokończyć dzieła. Wówczas ofiara musi walczyć o przetrwanie, wciskając przycisk odpowiedzialny za walkę wręcz (domyślnie jest to F).

Na zombie działają wszystkie rodzaje ataków, zaliczając do nich te wręcz, pociski z każdego rodzaju karabinów oraz moce biotyczne. Nie posiadają też żadnych tarcz ani nie próbują chować się za osłonami. Zastrzeżenie należy uczynić dla najwyższego poziomu trudności – wówczas należy pozbawić zombie wszystkich punktów wytrzymałości, gdyż moce biotyczne okazują się być niewystarczające.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...