Strzelby

3 minuty czytania

Adept

strzelba, adept

Strzelby Adept były początkowo wytwarzane ręcznie na wyłączny użytek Egzekutorek. Po wielu stuleciach negocjacji, schematy zostały przekazane również komandosom asari. Adept wykorzystuje naboje wypełnione mikroskopijnymi pociskami, co pozwala na zadawanie zadziwiająco dużych obrażeń. Nawet wrogowie wyposażeni w tarcze mogą zostać ogłuszeni przez potężne uderzenie pocisków wystrzelonych z tej broni.

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Kallini: Klasztor Ardnat-Yakshi".

AT-12 Najeźdźca

strzelba, at-12 najeźdźca

Najeźdźca to półautomatyczna strzelba wykorzystywana przez niesławną batariańską Specjalną Jednostkę Interwencyjną. Ładowanie broni trwa dość długo, ale jej wystrzał jest gwałtowny i ma potężną siłę. Najeźdźca posiada mały zasięg, nawet jak na strzelbę, i charakteryzuje się dużym rozrzutem śrutu. Odrzut broni nie jest w żaden sposób eliminowany, a wbudowane osłabiacze po prostu stabilizują broń w poziomie.

Dostępność: Tylko do zamówień przedpremierowych.

M-11 Upiór

strzelba, m-11 upiór

Upiór jest ceniony przez najemników, piratów i łowców niewolników w Układach Terminusa. Duża siła strzału i solidna konstrukcja sprawiają, że jest to popularna "podręczna" strzelba. Zapotrzebowanie na tę zmodyfikowaną wersję strzelby M-22 Patroszyciel jest większe niż kiedykolwiek dotąd, mimo że w przestrzeni Cytadeli wciąż pozostaje bronią zakazaną. Aby zmniejszyć ciężar strzelby, ograniczono liczbę pocisków, jaką można załadować do niej jednocześnie.

Dostępność: "Biuro Zamówień Widm" na Cytadeli.

M-22 Patroszyciel

strzelba, m-22 patroszyciel

Strzelba Lieberschaft 2180, określana mianem "Patroszyciela", to ludzki projekt cywilny, wyposażony w wyjątkową technologię generowania amunicji. Większość współczesnej broni palnej pobiera z bloku amunicyjnego odłamki czy kule, M-22 wykrawa natomiast z niego ząbkowane, metalowe kliny, zdolne do lotu aerodynamicznego. Pozwala to drastycznie zwiększyć własności przeciwpancerne tych pocisków oraz – w porównaniu z nabojami standardowych strzelb – ich celność na długich dystansach. Projekt narusza wiele galaktycznych traktatów dotyczących uzbrojenia, w związku z czym M-22 nie trafił do wojskowych arsenałów.

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Akademia Grissoma: Awaryjna ewakuacja". Dostępny także w "Państwowym batariańskim składzie broni" na Cytadeli.

M-23 Katana

strzelba, m-23 katana

Wyprodukowana przez Ariake Technologies Katana to broń popularna wśród najemników i rozpowszechniona w koloniach atakowanych przez varreny. Zabójcza na krótkim dystansie, lecz nieefektywna na większych odległościach.

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Priorytet: Mars".

M-27 Sejmitar

strzelba, m-27 sejmitar

Sejmitar, wyprodukowany przez Ariake Technologies, posiada dwa bliźniacze generatory efektu masy, zwiększające jego szybkostrzelność w stosunku do tradycyjnej strzelby. Broń tę stworzono dla najemników Zaćmienia, ale staje się coraz bardziej popularna wśród krogan z Krwawej Hordy.

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Priorytet: Palaven". Dostępny także w "Kassa Fabrication" na Cytadeli.

M-300 Claymore

strzelba, m-300 claymore

Strzelba Claymore była kiedyś bardzo mocną, lecz słabo sprzedającą się bronią ze względu na duże kopnięcie, powodujące wyrywanie ramion u użytkowników innych niż kroganie. Po całkowitym przeprojektowaniu kinetycznego systemu tłumiącego, Claymore ponownie debiutuje na rynku broni. W celu zwabienia klientów, producent broni obniżył cenę strzelby, bez redukcji jej potężnych właściwości.

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Trawers Attykański: Raknii". Dostępny także w "Zbrojowni Cipritine" na Cytadeli.

N7 Krzyżowiec

strzelba, n7 krzyżowiec

Po walkach na Torfanie, posiniaczeni i zakrwawieni marines Przymierza twierdzili, że nie przetrwaliby ataków kolejnych fal batariańskich najemników, gdyby nie celność i moc strzelb Krzyżowiec. Broń ta, zaprojektowana na wzór strzelb używanych do tłumienia rozruchów, wymaga od użytkownika dużej celności ze względu na niską częstotliwość strzałów. Nie ma tu miejsca na błędy, strzelba jest więc używana głównie przez dobrze wyszkolonych żołnierzy.

Dostępność: Tylko w Edycji Kolekcjonerskiej.

Strzelba plazmowa gethów

strzelba plazmowa gethów

Ta trójlufowa broń gethów wystrzeliwuje miniaturowe, ale potężne pociski nadprzewodnikowe na dystanse wykraczające poza zasięg standardowych strzelb. Dwustopniowy spust pozwala wystrzeliwać kondensatory "na szybko" lub napełnić energią pociski wystrzeliwane w dłuższych odstępach czasu. Po trafieniu w cel, nadprzewodniki ulegają fragmentacji, a wyładowania elektryczne pomiędzy ich cząstkami zmieniają powietrze w przewodzącą prąd plazmę. W rezultacie tarcze i bariery ulegają przeładowaniu, a cele nieopancerzone odnoszą ogromne obrażenia od ciepła i elektryczności.

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Priorytet: Rannoch". Dostępny także w "Arsenale kombinatu Elkoss" na Cytadeli.

Wyrzutnia kolców Graal

strzelba, wyrzutnia kolców graal

Graal należy do dużej rodziny krogańskiego uzbrojenia używanego podczas polowań na miażdżypaszcze. Amunicję stanowią duże strzałki, mające przebijać skórę miażdżypaszcz i zadawać głębokie rany, powodując znaczną utratę krwi. Podwójna lufa zapewnia większą siłę ognia, a dodatkowe ostrza – używane w ostateczności – umożliwiają zadawanie obrażeń wewnętrznych przez wojowników połkniętych przez miażdżypaszcze. Jak łatwo się domyślić, zastosowanie Graala przeciw humanoidom przynosi makabryczne skutki. W celu zwiększenia obrażeń, pociski mogą być dodatkowo naładowane materiałem wybuchowym.

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Priorytet: Tuchanka". Dostępny także w "Zbrojowni Cipritine" na Cytadeli.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...