Brutal

Wojciech "Courun Yauntyrr" Kominek środa, 11 grudnia 2013
mass effect 3, wrogowie, brutal

Brutal to adekwatna nazwa tych jednostek Żniwiarzy, które na polu walki wykazują się siłą fizyczną zdolną powalić najtwardszych żołnierzy. Z wyglądu są budzącą odrazę krzyżówką krogan i turian. Ich ciało zostało przy tym zmutowane, przez co przewyższają masą mieszkańców Tuchanki. Są pokryci płytami pancerza, które w połączeniu z turiańską strategią oraz gorącą, krogańską krwią czynią z brutala groźnego przeciwnika, który bez wahania przejdzie do ofensywy.

Podczas walki nie posługują się żadnymi mocami biotycznymi, jednak walka na krótki dystans w wielu przypadkach kończy się przegraną. Brutal potrafi doskoczyć do przeciwnika oraz rozpocząć sekwencję ciosów, które bardzo szybko niszczą nasze tarcze i uszczuplają zasoby zdrowia. Trafienie w brutala wymaga, aby wpierw nieco „zubożyć” stan płyt pancerza, którymi pokryte jest jego ciało. Jakby tego było mało, czasami potrafią zasłaniać się swoimi pazurami, czyniąc z nich coś na wzór tarczy.

Warto pamiętać, że podczas walki przydaje się nie tylko trzymanie bezpiecznego dystansu, ale także ostrzeliwanie tego typu przeciwnika z góry, bowiem brutal nie potrafi się wspinać i korzystać z drabinek. Przydaje się to zwłaszcza w trybie multiplayer na wyższych poziomach trudności, gdzie opisywane jednostki często pojawiają się w parze z banshee. W chwili śmierci brutala warto odskoczyć, bowiem do samego końca starają się wyprowadzić miażdżący atak. Chociaż nie korzystają zbyt często ze swojej umiejętności zabicia jednym ciosem, to czerwony blask w ich oczach oznacza, że za krótką chwilę czeka nas śmierć i ulotni się nadzieja na to, że drużyna wytrwa do kolejnej fali.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...