Brutal

1 minuta czytania

mass effect 3, wrogowie, brutal

Brutal to adekwatna nazwa tych jednostek Żniwiarzy, które na polu walki wykazują się siłą fizyczną zdolną powalić najtwardszych żołnierzy. Z wyglądu są budzącą odrazę krzyżówką krogan i turian. Ich ciało zostało przy tym zmutowane, przez co przewyższają masą mieszkańców Tuchanki. Są pokryci płytami pancerza, które w połączeniu z turiańską strategią oraz gorącą, krogańską krwią czynią z brutala groźnego przeciwnika, który bez wahania przejdzie do ofensywy.

Podczas walki nie posługują się żadnymi mocami biotycznymi, jednak walka na krótki dystans w wielu przypadkach kończy się przegraną. Brutal potrafi doskoczyć do przeciwnika oraz rozpocząć sekwencję ciosów, które bardzo szybko niszczą nasze tarcze i uszczuplają zasoby zdrowia. Trafienie w brutala wymaga, aby wpierw nieco „zubożyć” stan płyt pancerza, którymi pokryte jest jego ciało. Jakby tego było mało, czasami potrafią zasłaniać się swoimi pazurami, czyniąc z nich coś na wzór tarczy.

Warto pamiętać, że podczas walki przydaje się nie tylko trzymanie bezpiecznego dystansu, ale także ostrzeliwanie tego typu przeciwnika z góry, bowiem brutal nie potrafi się wspinać i korzystać z drabinek. Przydaje się to zwłaszcza w trybie multiplayer na wyższych poziomach trudności, gdzie opisywane jednostki często pojawiają się w parze z banshee. W chwili śmierci brutala warto odskoczyć, bowiem do samego końca starają się wyprowadzić miażdżący atak. Chociaż nie korzystają zbyt często ze swojej umiejętności zabicia jednym ciosem, to czerwony blask w ich oczach oznacza, że za krótką chwilę czeka nas śmierć i ulotni się nadzieja na to, że drużyna wytrwa do kolejnej fali.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...