Ciężkie pistolety

3 minuty czytania

M-3 Predator

m-3 predator, predator

Niezawodna, precyzyjna broń ręczna. Wyprodukowany przez Kontrolę Bezpieczeństwa Elanus Predator jest ceniony jako potężna, śmiercionośna i stosunkowo niedroga broń. Choć wojsko zazwyczaj z niego nie korzysta, jest bardzo popularny w Układach Terminusa.

Dostępność: Dostaniemy go od Kapitana Andersona na Ziemi, na początku rozgrywki.

M-358 Szpon

m-358 szpon, szpon

Szpon to pistolet o małym zasięgu, ceniony przez stróży Cerberusa. Strzela przeznaczonymi dla strzelb ciężkimi nabojami z ładunkiem śrutowym, dzięki czemu może zadawać potężne obrażenia nieopancerzonym celom. Ze względu na dużą emisję ciepła, amunicja jest umieszczana w sześciokomorowym bębnie, obracającym się jak w dwudziestowiecznych rewolwerach. Zapobiega to zacinaniu się broni i niekontrolowanym wystrzałom powodowanym przez przegrzanie.

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Priorytet: Cytadela II".

M-5 Falanga

m-5 falanga, falanga

Pistolet M-5 Falanga został stworzony przez Program Rozwoju Ofensywnej Broni Krótkiej Przymierza. Jest to broń, która przy małych dystansach nie ustępuje siłą ognia karabinom szturmowym. Pistolet Falanga charakteryzuje się lepszymi właściwościami balistycznymi niż większość ciężkich pistoletów. Wersje cywilne są często kupowane przez kolonistów na planetach zamieszkałych przez szczególnie niebezpieczne, duże zwierzęta.

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Priorytet: Tuchanka".

M-6 Kat

m-6 kat, kat

Bardzo precyzyjny i zabójczy pistolet. Kat to ulubiona broń podręczna przywódców grup najemniczych, a także wyspecjalizowanych techników Zaćmienia. Ta droga, lecz potężna broń była reklamowana między innymi plakatem z wizerunkiem szarżującego kroganina i hasłem: "Jak dobrze mieć Kata u boku".

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Arrae: Byli pracownicy naukowi Cerberusa". Dostępny także w "Kassa Fabrication" na Cytadeli za 10000 kredytów (11000, jeśli kupujemy z Normandii za pomocą Interfejsu Pozyskiwania, który znajduje się w Hangarze Promów).

M-77 Paladyn

m-77 paladyn, paladyn

Paladyn to godny zaufania, wytrzymały pistolet opracowany przez organizacje strzegące prawa jako mocna i łatwa do ukrycia broń osobista dla agentów działających incognito. Ta zmodyfikowana wersja pistoletu Kat jest zaskakująco mała jak na swoją moc strzału. Ma co prawda mniejszy magazynek niż Kat, ale jego strzały są zdecydowanie dużo silniejsze.

Dostępność: "Biuro Zamówień Widm" na Cytadeli za 200000 kredytów (220000, jeśli kupujemy z Normandii za pomocą Interfejsu Pozyskiwania, który znajduje się w Hangarze Promów).

N7 Orzeł

n7 orzeł, orzeł

Gdy Program Rozwoju Ofensywnej Broni Krótkiej Przymierza otrzymał fundusze na unowocześnienie jednego ze swoich projektów, inżynierowie postanowili zmodyfikować i tak już imponujący pistolet Falanga. Podobnie jak jego poprzednik, Orzeł to niewielki, w pełni automatyczny pistolet charakteryzujący się niespotykaną celnością, szybkostrzelnością i siłą strzału. Nazwa Orzeł nawiązuje do Desert Eagle, klasycznego pistoletu wzbudzającego nostalgię u kolekcjonerów broni ze względu na jego popularność w filmach akcji z XX i XXI wieku.

Dostępność: Tylko w Edycji Kolekcjonerskiej.

Projektor błyskawic

projektor błyskawic

Pistoletowy projektor błyskawic to wynalazek admirał Daro'Xen. Jest to zminiaturyzowany projektor błyskawic, do prawidłowego funkcjonowania wymagający jedynie pochłaniaczy ciepła. Pistolet jonizuje powietrze za pomocą niewidocznej wiązki laserowej, tworząc w ten sposób ścieżkę dla wyładowania elektrycznego o wysokim natężeniu. Może być doładowany w celu zwiększenia zadawanych obrażeń.

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Priorytet: Pancernik gethów". Dostępny także w "Arsenale Kombinatu Elkoss" na Cytadeli.

Skorpion

skorpion

Pistolet Skorpion – początkowo wydawany salariańskiemu OZS i pozwalający małym jednostkom na powstrzymywanie liczniejszych oddziałów wroga – jest obecnie używany w całej galaktyce. Wyrzuca z niską prędkością pociski odkształcalne, spełniające dwojaką funkcję. Silny materiał wybuchowy wypełniający pociski jest lepki, dzięki czemu przyklejają się one do celu. Pocisk wystrzelony na płaską powierzchnię zmienia się w minę zbliżeniową.

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Priorytet: Sur'Kesh". Dostępny także w "Uzbrojeniu Aegohr" na Cytadeli za 7000 kredytów (7700, jeśli kupujemy z Normandii za pomocą Interfejsu Pozyskiwania, który znajduje się w Hangarze Promów).

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...