Stróż

1 minuta czytania

stróż

Stróż to trochę myląca nazwa dla tych żołnierzy Cerberusa, którzy częściej kojarzeni są jako czołgi na polu bitwy. Wszystko za sprawą charakterystycznej, dużej tarczy, chroniącej ciało od stóp ponad głowę, z otworem umożliwiającym obserwowanie walki.

Ten element ich wyposażenia zdolny jest przyjmować na siebie ostrzał z broni konwencjonalnej oraz atak wręcz i moce biotyczne, skierowane wprost w żołnierza. Zagrożeniem dla Stróży są jednak wszelkie umiejętności Odkształcenia czy Przyciągania, które wyrywa im z rąk tarczę. Atakując od tyłu Osobliwością, musimy liczyć się z tym, że wróg nie pofrunie do góry mając podniesioną gardę. Należy pamiętać, że jednostka ta nie posiada dodatkowych barier biotycznych ani pancerza technologicznego.

Poza tym będą się starać utrzymać gardę nawet w starciu wręcz, przez co najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest wykorzystanie otworu do patrzenia. Posługują się pistoletem M-35 Talon. W razie utraty tarczy lub broni, mają na podorędziu pałkę energetyczną – taką samą, jaką wyciągnąć mogą także Centurioni.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...