Pancerze

3 minuty czytania

W "Mass Effect 3" Shepard będzie nosił uzbrojenie podobne do tego z "Mass Effect 2". Znowu zostało ono podzielone na pancerze i elementy uzbrojenia: hełmy, naramienniki, napierśniki i nagolenniki. Opancerzenie można zmienić przy Szafce na Pancerze, która znajduje się na Normandii (Kabina Kapitana lub Hangar Promów). W niniejszym artykule przedstawiam wszystkie pancerze – pełne zbroje, których nie można nosić z żadnym elementem uzbrojenia.

Cena każdego pancerza dostępnego w sklepie na Cytadeli wynosi 50000 kredytów, zaś kupując je z Normandii za pomocą Interfejsu Pozyskiwania (Hangar Promów) trzeba zapłacić 5000 kredytów więcej.

Krwawe Smoki

krwawe smoki, pancerz

Ten pancerz, stworzony na potrzeby Ziemskich Mistrzostw Walk Miejskich (EUCC), został sprawdzony w polu bodaj jeszcze rygorystyczniej niż uzbrojenie ochronne współczesnych armii. Wykorzystuje wyjątkowe ogniwa paliwowe kosztujące tyle, co roczny kontakt pierwszoroczniaka EUCC. Mikrokomputer pancerza znakomicie adaptuje się do potrzeb lepszych omni-kluczy, barier kinetycznych czy wzmacniaczy biotycznych, zapewniając bezbłędną współpracę. Na osłonach korpusu i ramion widnieje logo Krwawych Smoków z Edmonton, a wnętrze pancerza zdobią podpisy wszystkich członków drużyny.

Szybkość ładowania mocy +10%
Obrażenia od mocy +30%
Tarcze +20%

Dostępność: "Kanala Exports" na Cytadeli.

Pancerz Cerberusa

pancerz cerberusa, pancerz

Pancerz szturmowy Cerberusa stworzono z myślą o jednostkach szturmowych walczących z istotami lub oddziałami, które zdziesiątkowałyby normalnych żołnierzy. Wojskowi zażądali spełnienia trzech wymogów: tarcz i pancerzy zdolnych wytrzymać długotrwały ostrzał potężniejszego wroga oraz miejsca na dodatkowe pochłaniacze ciepła. Jedynym minusem pancerza jest jego ciężar, z którego jednak noszący go żołnierze są dumni. Ukuli nawet powiedzenie: "Chuchro na wejściu, mocarz na wyjściu".

Zapas amunicji +10%
Obrażenia od broni +20%
Tarcze +10%
Zdrowie +20%

Dostępność: "Arsenał Kombinatu Elkoss" na Cytadeli.

Pancerz Inferno

pancerz inferno, pancerz

Pancerz Inferno, stworzony specjalnie dla agentów polowych Cerberusa, został wyposażony w WI wykrywającą oznaki stresu i obrażeń fizycznych. Pozwala to na ocenę stanu żołnierzy, ale jest pomocne w każdej sytuacji o podwyższonym ryzyku. Komputer pokładowy pancerza zarządza również wzmacniaczami biotycznymi i omni-kluczem, a system hydraulicznego wspomagania ruchu niweluje dużą wagę tego stroju.

Obrażenia od mocy +30%
Szybkość ładowania mocy +30%

Dostępność: "Kassa Fabrication" na Cytadeli.

Pancerz Obrońcy

pancerz obrońcy, pancerz

Pancerz Obrońcy to odmiana pancerza sił specjalnych N7, skonstruowana do ochrony żołnierzy podczas długotrwałych starć przy niewielkich wzmocnieniach. Kiedy użytkownik pancerza strzela z broni, komputery kombinezonu przesyłają energię z głównego ogniwa zasilającego do cewek kinetycznych broni, zwiększając ich moc. W schowkach pancerza można przechowywać dodatkowe pochłaniacze ciepła, a rozmieszczone na pancerzu kondensatory dostarczają tarczom dodatkowej mocy w krytycznych chwilach bitwy. Pancerz zawiera także system iniekcyjny oraz biomonitory układu nerwowego dostosowujące oddech i poziom adrenaliny noszącego.

Zdrowie +10%
Tarcze +10%
Obrażenia zadawane przez wszystkie bronie +5%
Pojemność amunicji +20%

Dostępność: Dostępny jedynie jako bonus do zamówień przedpremierowych.

Pancerz Terminusa

pancerz terminusa, pancerz

Dzięki hermetycznemu zamknięciu i niezależnemu zasobnikowi tlenu, pancerz Terminusa może być wykorzystywany w próżni oraz na planetach o ekstremalnych warunkach pogodowych. Komputer pokładowy obsługuje pakiet oprogramowania bojowego; dodatkowo chroni użytkownika przed czujnikami termicznymi, kierując ciepło organizmu ku stopom i wydalając je w grunt.

Szybkość szarży zwiększona o 10%
Tarcze silniejsze o 15%
Zapas amunicji do wszystkich broni większy o 10%
Tarcze +30%
Zapas amunicji +15%
Obrażenia w walce wręcz +15%

Dostępność: "Państwowy Batariański skład broni" na Cytadeli.

Pancerz Zbieraczy

pancerz zbieraczy, pancerz

Chitynowy pancerz Zbieraczy jest elastyczny i twardszy niż włókna balistyczne. Dzięki organicznej konstrukcji posiada zdolność regeneracji uszkodzeń, a podobna do mięśni tkanka wspomaga ruchy noszącego, dzięki czemu jest wygodny pomimo swojej wagi. Zestaw oryginalnie został pozyskany z technologii Zbieraczy przez Cerberusa i jest raczej niedostępny na galaktycznym rynku.

Zdrowie +20%
Tarcze +20%
Szybkość ładowania tarcz +20%

Dostępność: "Sklep Sportowy Nos Astra" na Cytadeli.

Reckoner-Knight

reckoner-knight, pancerz

Pancerze Reckoner-Knight nosili pierwotnie zwycięzcy Ziemskich Mistrzostw Walk Miejskich w 2186 r., drużyna Rhode Island Knights. Wojskową wersję pancerza podarowano wieloletnim fanom "Rycerzy" z bazy Przymierza w Rhode Island w podzięce za żarliwe (i głośne) wsparcie podczas rozgrywek ZMWM. Pod średniowieczno-gotycką fasadą pancerza znajdują się liczne układy monitorujące stan zdrowia i sprawność bojową noszącego. Mikroserwomechanizmy zwiększają obrażenia zadawane w walce wręcz, a potężne ogniwa zasilające wspomagają systemy broni, zwiększając prędkość wylotową pocisków. Jako że pancerz przeznaczony był do użytku w sporcie typu full-contact, zawiera on także zaawansowany system tarcz, dający noszącemu dobrą ochronę przed atakami.

Zdrowie +10%
Tarcze +10%
Obrażenia od broni +10%
Obrażenia w walce wręcz +10%

Dostępność: Po ukończeniu dema "Kingdoms of Amalur: Reckoning". Trzeba też posiadać demo "Mass Effect 3".

Komentarze

0
·
Mój ulubiony to ten Zbieraczy. Mój Shep wyglądał w nim bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...