Cerberus

2 minuty czytania

organizacje, cerberus

Cerberus to nazwa kodowa niesławnej, fanatycznie proludzkiej grupy paramilitarnej, która kiedyś była częścią sił Przymierza. Działania Cerberusa oscylują pomiędzy aktami terroryzmu, opracowywaniem nielegalnych technologii oraz aktywnym lobbowaniem. Ich filozofia mówi, że ludzkość powinna odgrywać rolę najważniejszej rasy w galaktyce, a drogi do osiągnięcia tego są usprawiedliwione przez sam cel. Ta organizacja uważa się za przedłużenie sił Przymierza, które są zbyt opanowane przez biurokrację i zdanie opinii publicznej, by móc działać efektywnie.

Organizacyjnie Cerberus jest podzielony na komórki operacyjne, które nie mają wiedzy o sobie nawzajem. Jedynie Człowiek Iluzja, jego nieuchwytny przywódca, zarządza wszystkimi, ale czasem, jak się okazuje, jego władza nie jest absolutna i traci bezpośrednią kontrolę nad poszczególnymi grupami. Ostatecznie zawsze jednak to on rozlicza oficerów dowodzących z wykonanych projektów. Pomimo zrzeszania około 150 agentów, organizacja ta nigdy nie utrzymuje więcej niż tuzin niezależnych komórek jednocześnie. Cerberus jest silnie związany z partią Firma, rasistowską partią konserwatywnych radykałów, zdobywającą spore poparcie w rządzie Przymierza.

organizacje, cerberus

Do projektów Cerberusa można zaliczyć nie tylko Projekt Łazarz, ale też eksperymenty na Raknii, badania nad indoktrynacją Thoriana, a nawet próby wykorzystania Miażdżypaszcz. Nietrudno się domyślić, że większa część tychże opiera się na prowadzeniu nielegalnych testów, również na ludzkich obiektach. Świadkiem ich bezwzględności może być kapral Toombs, najpierw podstępem zwabiony wraz z oddziałem na siedlisko Miażdżypaszcz, potem królik doświadczalny, poddawany działaniu toksyn i torturowany „ku chwale ludzkości”. Kolejnymi barwnymi przykładami są detonacja jednego z frachtowców z elementem zero nad ludzkimi koloniami, próby wzmacniania umiejętności biotycznych u dzieci, wykorzystywanie technologii Gethów do tworzenia Zombie albo dokonanie zabójstwa w celu utrzymaniu Charlesa Saracino na stanowisku przywódcy Terra Firma. Nie mniej mrożące krew w żyłach są ich działania wymierzone przeciw Obcym, takie jak próba przeniknięcia do Migrującej Flotylli.

Dla niektórych członków Cerberus nie jest zbrodniczą organizacją, tylko zwyczajnym, dobrze płacącym pracodawcą, który przy okazji przyczynia się do rozwoju ludzkości. Setki zwyczajnych pracowników znajduje zatrudnienie jako piloci, technicy, medycy, nawet kucharze. Pełny obraz sytuacji mają dopiero agenci, oficerowie oraz kluczowy personel, posiadający wiedzę dotyczącą szczegółów projektu. Reszta może być nieświadoma, że konstruuje broń, której budowa łamie wszystkie możliwe konwencje Cytadeli.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...