Terra Firma

1 minuta czytania

Ziemska partia polityczna, kierowana przez Charlesa Sarancino. Jej program opiera się na twierdzeniu, że kontakty z innymi rasami oraz branie udziału w międzygalaktycznej polityce są przejawem słabości ludzkości. Partia propaguje izolacjonizm, „twarde” negocjacje polegająca na nonkonformizmie i taktyce spalonej ziemi.

Terra Firma została założona po Wojnie Pierwszego Kontaktu. Chociaż jej polityczne przesłanie nie jest z założenia rasistowskie ani ksenofobiczne, partia ta ma tendencję do gromadzenia wokół siebie osób prezentujących takie postawy. Pod pretekstem nie ograniczania wolności wypowiedzi swoim członkom, Terra Firma akceptuje agresywne w tonie wystąpienia skierowane przeciw konkretnym gatunkom lub przeciw Obcym w ogóle. Chociaż nieufne postawy są głęboko zakorzenione w ludzkiej kulturze, większość osób uważa postępowanie tej partii za ekstremistyczne i niepotrzebnie agresywne.

Ideologia Terra Firma zaskakująco przypomina ideologię Cerberusa. Obie organizacje są ze sobą poniekąd związane, nawet jeśli nieświadomie. Na rozkaz Człowieka Iluzji, podczas afery, w którą zamieszane było przywództwo partii, „zniknął” jeden z kandydatów na nowego szefa. W efekcie partią zaczął kierować Charles Sarancino, człowiek znany ze swoich radykalnych poglądów i otwartych twierdzeń.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...