Dr Chakwas

1 minuta czytania

dr chakwas

Doktor Chakwas jest pokładowym medykiem obu Normandii. Jej medyczne zdolności wykraczają poza zszywanie ran postrzałowych, co, jak twierdzi, jest jej głównym zajęciem po każdym działaniu marines Przymierza. Posiada umiejętności przewyższające standardowe szkolenie medyczne, potrafi bowiem nie tylko posługiwać się sprzętem medycznym i dokonywać zabiegów, ale ma też wiedzę na temat biocybernetyki, neurologii oraz biologii gatunków innych niż ludzie. Jej ulubionym napojem alkoholowym jest brandy.

Doktor Chakwas wstąpiła w szeregi Przymierza niedługo po ukończeniu szkoły medycznej, w poszukiwaniu „niezwykłych wrażeń”. Prędko okazało się, że życie w wojsku odbiega od romantycznych ideałów, ale była zbyt obowiązkowa, by opuścić swoje stanowisko. Sama mówi, że praca z żołnierzami ma w sobie coś niezwykłego, a odejście ze służby byłoby równoznaczne z zostawieniem ich samymi sobie.

Doktor Chakwas jest obecna na Normandii podczas jej zniszczenia, ale udaje jej się uciec kapsułą ratunkową. Po odnalezieniu przez Przymierze, zostaje przypisana do Centrum Medycznego Marynarki na Marsie. Tęskni jednak za życiem w przestrzeni kosmicznej, przystępuje więc do Cerberusa. Doktor nie żałuje swoich życiowych wyborów, a ponieważ przeżyła Bitwę o Shanxi oraz Skylliański Blitz, uważa, że ma szczęście, bo mimo wszystko udało jej się znaleźć miejsce dla siebie.

SPOILER

Jeśli zostanie zapytana o to w sprzyjających okolicznościach, odpowie jednak, że prawdziwym powodem przystąpienia do Cerberusa jest możliwość służby razem z Jokerem, który potrzebuje jej ze względu na swoją chorobę. Wspólna służba przynosi jej poczucie bezpieczeństwa i bycia potrzebną, czego brakowało jej na Marsie. Po raz kolejny zaznaczy też, że nie pracuje dla Cerberusa, lecz dla komandora Sheparda, niezależnie od jego przynależności.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...