Rada Admirałów

2 minuty czytania

organizacje, rada admirałów

Chociaż Rada Admirałów nie jest organizacją sensu stricte, służy jako rząd Quarian, zostaje opisana w tym dziale, ponieważ jej wpływ na wydarzenia w Mass Effect 2 jest znaczący, a pojedynczo poszczególnie admirałowie nie stanowią aż takiej siły jak cała Rada. Zasadniczo, Flota Migracyjna ma dwa główne organy władzy. Pierwszym jest Zgromadzenie, formujące coś na kształt parlamentu, w którego skład wchodzą przedstawiciele każdego statku, aby decydować o prawach i najważniejszych sprawach. Rada Admirałów ma uprawnienia podobne do rządu, decyduje wtedy, gdy czas ma znaczenie, w sytuacjach kryzysowych oraz przejmuje władzę podczas konfliktu zbrojnego.

W skład Rady wchodzi pięciu Admirałów. Aktualnie są to Daro'Xen vas Moreh, Han'Gerrel vas Neema, Rael'Zorah, prawdopodobnie vas Alarei, Shala'Raan vas Tonbay oraz Zaal'Koris vas Qwib Qwib. Każdy z członków ma nieco inny pogląd na sytuację polityczną i w ten sposób w drodze debaty oraz głosowania ustalana jest wspólna wizja Rady.

Rael'Zorah jest nie tylko członkiem Rady, ale również ojcem Tali. Uważa, że rodzinna planeta Quarian powinna zostać odbita Gethom na drodze supremacji technologicznej, która pozwoli na wyłączenie i zniszczenie syntetyków. Z tego też powodu poświęcił swoje życie badaniu technologii Gethów oraz rozwijaniu broni, która w efektywny sposób radziłaby sobie z nimi.

Shala'Raan vas Tonbay to dawna przyjaciółka Raela'Zorah. Admirał Raan ma wyważoną opinię i często występuje w roli mediatora. Podczas wydarzeń w Mass Effect 2 wycofuje się z obrad, ze względu na jej znajomość z Tali.

Daro'Xen vas Moreh to Admirał, która popiera Raela w jego dążeniu do jak najlepszego poznania Gethów. Najchętniej przejęłaby z powrotem kontrolę nad Gethami, by w ten sposób odbić Rannoch. Uważa jednak, że otwarta wojna byłaby dla Flotylli zbyt wyniszczająca. Nie popiera ani pokojowych dążeń Zaal'Korisa, ani wojennych zapędów Han'Gerrela, uważając pierwszego za tchórza, a drugiego za podstarzałego watażkę.

Han'Gerrel vas Neema to Admirał, który młodość spędził razem z Raelem'Zorah. Jest negatywnie nastawiony do Gethów i uważa, że są wrogą rasą, którą należy zniszczyć. Nie ma obiekcji odnośnie rozumności Gethów, uważa, że niezależnie od tego, czy są myślący, czy nie, ich zniszczenie powinno być priorytetem ustępującym tylko odbiciu planety. Jego celem jest zgromadzenie wystarczającej siły militarnej, aby pokonać armię Gethów.

Zaal'Koris vas Qwib Qwib odstaje od reszty Rady. Uważa bowiem, że zamiast wchodzić na drogę wojenną albo próbować w inny sposób zniszczyć Gethów, Quarianie powinni spróbować dyplomacji. Zaakceptowanie Gethów jako rozumnej rasy oraz negocjacje miałyby prowadzić Quarian do skolonizowania nowego świata, by może przy pomocy Gethów.

Komentarze

0
·
fajnie jak z nimi rozmawiam przy legionie

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...