Zaćmienie

2 minuty czytania

organizacje, zaćmienie

Jedna z grup przestępczych działających głównie w obrębie Układów Terminusa. Zajmuje się nade wszystko ochroną oraz handlem nielegalnym towarem. Nie należy się jednak spodziewać skrupułów, prowadzona przez Salarian i Asari mafia angażuje się w przedsięwzięcia nie interesując się moralnością, przynajmniej dopóty, dopóki przynoszą im wystarczający zysk. A usługi Zaćmienia nie są tanie.

Zaćmienie wynająć może każdy, jeśli tylko dysponuje wystarczającą gotówką. Zyskuje w ten sposób ochronę w postaci agentów, którzy dokładają wszelkich starań, aby usługi były adekwatne do ich reputacji. Prócz tego, Zaćmienie kontroluje 20% całego przemytu w Układach Terminusa. Ich zainteresowanie skupia handel najwartościowszymi i najtrudniejszymi do zdobycia towarami, takimi jak Czerwony Pył, rafinowany Pierwiastek Zero albo kryminaliści objęci dużymi nagrodami za głowę. Gang wybiera sobie głównie cele wymagające finezji i precyzyjnego, skoordynowanego działania, które pozwolą wykorzystać jego potencjał.

Siły Zaćmienia składają się głównie z Salarian i Asari, ale w skład grup uderzeniowych włączani są również ludzie. Nietrudno się domyślić, że ziemska rasa stanowi wsparcie i mięso armatnie, chroniące bardziej wyspecjalizowanych żołnierzy. Umiejętności biotyczne i techniczne są powszechne, podobnie jak użycie tarcz i barier. Na szczęście dla oponentów, sił Zaćmienia zwykle nie są opancerzone, za wyłączeniem mechów, którymi wspomagają się w walce. Podczas starć z Zaćmieniem zauważymy, że mechy bardzo często służą jako rozproszenie naszej uwagi, umożliwiając bojownikom ostrzał z bezpiecznej pozycji.

Zaćmienie szczególnie upodobało sobie Omegę oraz Illium, gdzie młode Asari chętnie wstępują w jego szeregi. Specjalny oddział, którego członkinie nazywane są Siostrami, specjalizuje się w morderstwach oraz siłowej stronie mafijnej działalności. Jednym z wymagań dla kandydatek jest dokonanie zabójstwa – dopiero wtedy przyznany zostaje im charakterystyczny żółty pancerz i przywileje z tym związane. Nie jest jednak pewne, czy zwyczaj ten dotyczy całego Zaćmienia, czy tylko Sióstr.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...