Stacje kosmiczne

3 minuty czytania

Cytadela

Informacje o największej i najsłynniejszej stacji kosmicznej zamieściliśmy w osobnym artykule pod TYM adresem. Zapraszamy do lektury.

Omega

stacje kosmiczne

Niegdyś typowa stacja górnicza wybudowana na bogatej w minerały asteroidzie, dziś siedlisko najgorszych mętów, kryminalistów i wyrzutków społecznych w galaktyce. Po stuleciach bezcelowego orbitowania wyrobiska przekształcone zostały w osiedla, a fabryki w hangary, w czasie gdy skreśleni w innych obszarach kosmosu kryminaliści szukali dla siebie nowego miejsca. Na Omedze nie ma żadnego rządu ani systemu władzy i nawet najstarsi mieszkańcy nie pamiętają, żeby kiedykolwiek był. Od zawsze rządzi tam twarde prawo pięści.

  • Populacja: 7.8 milionów
  • Odległość orbity: 2.43 j. a.
  • Okres orbity: 6.9 lat ziemskich
  • Całkowita długość: 44.7 km

Omega to stara stacja górnicza, wybudowana prawdopodobnie jeszcze przez Protean. Nie jest pewne, kto znów zasiedlił Omegę, ale mogli to być Salarianie, Lystheni albo Batarianie. Odkąd pamięć sięga, ta położona w mało bezpiecznym i mało uczęszczanym zakątku kosmosu stacja przyciągała wszelakiej maści kryminalistów. Powodem tego był również brak jakiejkolwiek odgórnej kontroli na stacji, zaprowadzeniu której aktywnie sprzeciwiali się obecni już na Omedze gangsterzy. Aktualnie najwyższą władzę na Omedze stanowi Aria T'Loak, która jednak z rządem ma niewiele wspólnego – przypomina raczej autokratyczną imperatorkę. Ta matriarchini Asari siłą zmusiła co ważniejsze gangi do uległości, a bez jej wiedzy przez Omegę nawet mysz się nie przemknie.

W języku Asari stacja ta nosi nazwę oznaczającą „serce zła”, Turianie nazywają ją „krajem bezprawia”, a salarianie „miejscem sekretów”. Wszystkie pozostałe gatunki, w tym ludzie, nazywają stację słowami oznaczającymi zawsze to samo – „koniec wszystkiego”. Wyjątek stanowią Kroganie, używający nazwy tłumaczonej jako „kraj wielkich możliwości”, co ładnie podsumowuje zarówno Omegę, jak i samych Krogan.

Stacja Badawcza Łazarz

Zbudowana przez Cerberusa i przeznaczona wyłącznie w celu finalizacji Projektu Łazarz niewielka stacja kosmiczna zlokalizowana w głębokiej przestrzeni kosmicznej. Pod dowództwem Mirandy Lawson oraz Jacoba Taylora jako jej oficera wykonawczego zostaje wypełniona misja ożywienia komandora Sheparda. Jednym z ważniejszych naukowców pracujących na tej stacji jest Wilson, spotykany przez komandora podczas ucieczki. Stacja jest broniona przez zautomatyzowane systemy obronne oraz spore oddziały mechów, głównie LOKI, chociaż jest tam też co najmniej jeden mech YMIR.

Stacja Więzienna Czyściec

stacje kosmiczne

Więzienie o maksymalnym rygorze i największym stopniu bezpieczeństwa w kosmosie. Prowadzona przez Błękitne Słońca, składa się z około 30 bloków więziennych. W każdym bloku znajdują się samowystarczalne cele, w których umieszczeni są więźniowie. Nadzwyczajnie niebezpieczni „mieszkańcy” Czyśćca są przechowywani w stanie hibernacyjnej stazy.

Początkowo stacja była typowym statkiem-arką, przystosowanym do przewozu żywego bydła. Słońca przejęły ten statek podczas jednej z większych operacji w rejonie Skylliańskiego Pogranicza. Przystosowawszy statek do przetrzymywania istot myślących, zaczęli prowadzić więzienie, twierdząc, że wszystko odbywa się zgodnie z konwencjami Cytadeli. Na tej podstawie czerpią zyski z „negocjacji” z okolicznymi planetami. Czyściec, gdy mija jakąś zasiedloną planetę, a celowo robi to często, twierdzi, że ze względu na ogromne koszta operacji zmuszony jest wypuścić więźniów, aby zachować humanitarne warunki. Planety i kolonie, gdy dowiadują się o możliwym zalewie niebezpiecznymi kryminalistami, chętnie dają duże zniżki na paliwo, żywność, a czasem nawet dodatkowych więźniów, szczególnie stwarzających kłopoty. Ich los jest prosty – mechaniczne ramiona zanoszą ich cele w głębie stacji, gdzie nigdy nie ujrzą rodzin ani światła dziennego.

SPOILER

Baza Zbieraczy

stacje kosmiczne

Zlokalizowana w dysku akrecyjnym czarnej dziury w samym środku galaktyki baza jest domem dla niezliczonych rzesz Zbieraczy, Pomiotów, Zombie, Pretorianów oraz Generała Zbieraczy. Wszyscy wymienieni pracują dla Żniwiarza, konstruując potworne istoty z zebranych istot. Stacja otoczona jest kawałkami asteroid, kosmicznym pyłem oraz szczątkami statków, które próbowały przejść przez Przekaźnik Omega-4. Pole to jest też usiane sondami zwiadowczo-ofensywnymi, które identyfikują i atakują wszystko, co nie jest statkiem Zbieraczy.

Baza ma ten sam techniczno – organiczny wygląd i układem przypomina pszczeli ul albo mrowisko. Dzieli się na kilka sporych działów, które znajdują się blisko jej rdzenia. Możemy tam spotkać ogromne pomieszczenia, w których przechowywane są złapane istoty organiczne, znajdziemy kanały, którymi energia i budulec transportowana jest do głównej komory konstrukcyjnej. Transport po bazie zapewniony jest za pomocą sześciokątnych „lataczy”, które podróżują po ogromnych, otwartych przestrzeniach, najpewniej zlokalizowanych wzdłuż osi bazy.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...