Błękitne Słońca

2 minuty czytania

błękitne słońca, organizacje

Największa, chociaż pozostająca w równowadze sił, organizacja przestępcza działająca w obrębie Układów Terminusa. W jej skład wchodzą głównie ludzie, Turianie oraz Batarianie. W porównaniu z pozostałymi grupami, Słońca mają najszersze spektrum działania, nie ograniczające się wyłącznie do Skylliańskiego Pogranicza, gdzie ich działalność jest najbardziej nasilona.

SPOILER

Założony przez Vido Santiago i Zaeeda Massani gang początkowo składał się wyłącznie z ludzi i ograniczał do pracy w charakterze najemnych ochroniarzy. Rozpoczęcie rekrutacji Batarian doprowadziło do rozłamu, w wyniku którego Zaeed został niemalże zamordowany przez Vido.

Aktualnie działalność Błękitnych Słońc nie ogranicza się jedynie do prowadzenia ochrony. Gang bierze udział w kilku większych przedsięwzięciach, powodując ciągłe spotkania swoich członków z Shepardem. Na Omedze grupa ta kontroluje obszary mieszkalne, zaprowadzając względny spokój i eliminując niezrzeszonych przestępców. Poza planetą zajmuje się przemytem, kradzieżami oraz służy jako siła najemna.

SPOILER

Błękitne Słońca kontrolują również kilka posterunków, jednym z których jest stacja więzienna Czyściec. Chociaż nic na to początkowo nie wskazuje, Strażnik Kuril okazuje się być jednym z oficerów Słońc, najwyraźniej dowodzącym komórką przetrzymującą groźnych przestępców, za których głowy wyznaczone są nagrody.

Ze wszystkich organizacji przestępczych Słońca mają najliczniejsze szeregi. Batarianie, Turianie i ludzie, mocno uzbrojeni i jeszcze lepiej opancerzeni, są siłą, z którą zawsze należy się liczyć. Szerokie wykorzystanie sił wsparcia, takich jak ciężka piechota rakietowa, okazjonalne wprowadzanie do walki mechów oraz przede wszystkim wykorzystanie potwornie wytrzymałych żołnierzy szturmowych czyni z nich potężnego przeciwnika. Turianie znajdujący się w grupach uderzeniowych często mają tytuł Legionisty albo Centuriona, wyposażeni w strzelbę i chronieni przez tarczę oraz pancerz stanowią śmiertelne zagrożenie, jeśli przebiją się między szeregi wroga. Wykorzystanie ataków technicznych i biotycznych nie jest powszechne, ale zdarzają się bojownicy chronieni barierami.

Każdy członek Błękitnych Słońc nosi tatuaż oznaczający przynależność do gangu. W czasie operacji pod przykrywką jest on czasem zmazywany, ale tylko po to, by nałożyć go z powrotem po zakończeniu misji.

SPOILER

Możemy to łatwo sprawdzić patrząc Zaeedowi na kark. Znajdziemy tam ślad jego dawnej historii.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...