Karabiny szturmowe

2 minuty czytania

X-8e Karabin szturmowy Mściciel

karabin szturmowy

Popularny, uniwersalny, wojskowy karabin szturmowy. Precyzyjny przy oddawaniu krótkich serii, śmiercionośny w trybie ostrzału automatycznego. Mściciel skutecznie przebija tarcze, pancerze i bariery biotyczne.

Ze względu na modułową budowę i niedrogie komponenty Mściciel jest popularny zarówno wśród wojskowych, jak i najemników. Słynie z siły ognia, niezawodności, łatwości użytkowania i dostępności ulepszeń.

Wyprodukowany przez Kombinat Elkoss.

Dostępność: podstawowa instalacja.

Karabin bojowy X-15e Windykator

karabin szturmowy

Drogi, zaawansowany technicznie karabin bojowy, ceniony przez zabójców i elitarnych najemników. Umożliwia oddawanie niezwykle precyzyjnych serii po pięć strzałów, które można łączyć w ogień ciągły. Zabójczy z każdego dystansu i skuteczny przeciw pancerzom, tarczom i barierom biotycznym. Stanowi ulepszenie karabinu szturmowego Mściciel.

Wyprodukowany przez Kontrolę Ryzyka Elanus dla najemników Błękitnych Słońc, Windykator często pojawia się w rękach dobrze opłacanych najemników, szczególnie w Układach Terminusa.

Dostępność: podstawowa instalacja.

Lokacja: Omega (baza Archanioła).

Karabin maszynowy X-76e Zjawa

karabin szturmowy

Wyrzuca z siebie istną nawałnicę śmiercionośnych, pędzących z ogromną prędkością pocisków. Jest to broń mniej precyzyjna niż karabin szturmowy, ale ma większą pojemność magazynka i zadaje większe obrażenia. Skuteczna przeciw pancerzom, tarczom i barierom biotycznym. Stanowi ulepszenie karabinu bojowego Windykator.

Ten produkowany na zamówienie karabin maszynowy korzysta z technologii, które nie są powszechnie dostępne. Przed powielaniem chroni go wyrafinowana technologia zarządzania prawami produkcji (FRM), więc tylko najbogatsi i najpotężniejsi herszci mogą sobie pozwolić na jego zakup.

Dostępność: podstawowa instalacja.

Lokacja: Uszkodzony Statek Zbieraczy (tylko dla Żołnierza).

Karabin pulsacyjny gethów

karabin szturmowy, karabin pulsacyjny gethów

Ta broń gethów wystrzeliwuje gęsty strumień wysokoenergetycznych pocisków fazowych, podobnie jak karabin bojowy Windykator. Bardzo skuteczna przeciwko tarczom i barierom biotycznym, umiarkowanie skuteczna przeciw pancerzom.

Bardzo rzadko udaje się zdobyć na polu walki karabin pulsacyjny gethów. Gdy się to zdarzy, broń jest ogólnie sprawna, a przydatnością równa się zwykłemu karabinowi szturmowemu, lecz z upływem czasu staje się zawodna i uciążliwa w naprawie. Dotychczasowe próby skopiowania broni były nieudane, ale technologia z Haestroma może umożliwić wykonanie kilku sztuk do użytku twojej drużyny.

Od innych karabinów szturmowych broń ta różni się dwiema anomaliami. Po pierwsze, wydajność technologii pola efektu masy tej broni zmienia się sinusoidalnie (co oznacza zmienną częstotliwość strzałów). Po drugie, wystrzeliwane pociski są lżejsze od standardowych pocisków Mściciela, ale otacza ja osłona fazowa. Podsumowując, karabin ten powinien być nieco skuteczniejszy przeciw tarczom i barierom niż karabin bojowy, ale posiada nieco mniejszą przebijalność pancerza.

Dostępność: podstawowa instalacja.

Lokacja: Haestrom – w pokoju, w którym przebywa Tali (tylko na poziomach trudności Twardziel oraz Szaleniec).

Karabin szturmowy Zbieraczy

karabin szturmowy

Broń Zbieraczy działa na tej samej zasadzie co ludzki karabin szturmowy, z tą zasadniczą różnicą, że zawiera elementy organiczne. Źródłem zasilania najwyraźniej jest organ wewnętrzny o właściwościach biotycznych; jego amunicja przypomina płatki metalicznej emalii, likwidujące tarcze przeciwnika z zabójczą skutecznością. System automatycznego celowania przypomina splot nerwowy i jest mało skuteczny ze względu na niekompatybilność z ludzką fizjologią.

Dostępność: DLC (Edycja Kolekcjonerska oraz Cyfrowa).

Komentarze

0
·
Brakuje tutaj Karabinu Getów, który jest idealną bronią przeciwko barierom biotycznym, tarczom, jest nie wiele słabszy w rozwalaniu zbroi, ale jak gra się żołnierzem to różnicy nie czuć. Oczywiście, ten karabin zadaje mniejsze uszkodzenia dla zdrowia. Ma ogromną szybkostrzelność. Jest dostępny TYLKO w trybach Hardcore i Insanity.
0
·
Dziękować, uzupełnione.
0
·
A ja mam pytanko, jak mogę zdobyć ten karabin Zjawa? Wiem, że na statku zbieraczy, ale ja już wziąłem tam snajperkę Żmija, ale zacząłem grę od nowa i jestem tam i już nic nie mogę wziąć, a dlaczemu?
0
·
Bo to musi być gra od nowa w pełni, nie new game+ (chyba ze importujesz save z ME1).
0
·
Nie ma problemu, tamc. ;p
0
·
A jest inny sposób na zdobycie tej broni Zjawa? Ja mam importowaną postać i gram od nowa ze wszystkim, co miałem.
0
·
Niestety nie znam innego sposobu. Raz grałem na New Game + i miałem wszystkie bronie z poprzedniego przejścia. Bardziej polecam Widow Sniper Rifle. Avenger+Widow=masakra i Harbinger przy dwóch lub trzech strzałach wymięka i zostaje jeszcze heavy ammo.
0
·
Niestety, jest jeden problem - Karabin Snajperski Żmija można znaleźć w Wieżach Dantius (podczas misji z zabójcą). Mam bardzo ważne pytanie - mógłby ktoś doprecyzować lokalizację karabinu maszynowego "Zjawa"? Że jest na statku zbieraczy to wiem, ale w którym miejscu dokładniej. Dziękuję z góry za odpowiedź (PS. - gram na Xboxie)
0
·
Akurat nie sposób przeoczyć tego karabinu, bo w pewnym momencie załącza się scenka, po której Shepard wybiera jedną z trzech broni.
0
·
Aha, bardzo dziękuję... Jak na razie grałem tam Adeptem i Strażnikiem (a oni mają tylko do wyboru naukę korzystania z dodatkowego rodzaju broni), więc nie wiedziałem. Myślałem, że stał sobie gdzieś pod ścianą,a ja go przeoczyłem. Akurat teraz gram Żołnierzem i już prawie doszedłem do tej misji, więc zobaczymy Jeszcze raz dzięki!
0
·
Już doszedłem do tej misji i rzeczywiście było tak, jak powiedział Ammon. Wybrałem Wdowę, bo brakowało mi dobrej snajperki, a karabin szturmowy mam Gethów, więc jest ok. Ciekawe, czy będzie mi szło tak dobrze, jak mówi jeden z Gości.
0
·
Czy mógłby mi ktoś podać listę darmowych dlc?
0
·
Z takimi pytaniami zapraszam na forum, wtedy i inni skorzystają z odpowiedzi. Póki co wszystkie, które wyszły są darmowe, dopiero ten z Kasumi będzie płatny.
0
·
Witam. Czy gdy przełączę poziom trudności tylko w misji z Tali to również zdobędę karabin Gethów?? Czy muszę całą grę przechodzić na danym poziomie trudności??
0
·
Dostaniesz karabin, ale musisz przełączyć poziom tuż przed lądowaniem na planecie. Jeśli zrobisz to po wylądowaniu może być różnie.
0
·
Ja włączyłem poziom po lądowaniu i karabin był,także działa tak czy siak.
0
·
grałem na twardzielu ale w pokoju tali zaraz po rozmowie przeniosło mnie na normandie co zrobic? a wczesniej nie moglem wziasc karabinu

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...