Handlarz Cieni

eimyr środa, 24 marca 2010

Handlarza Cieni trudno zakwalifikować do organizacji, jednak traktować go jako pojedynczą osobę jest jeszcze trudniej. Kryptonim, pod jakim się ukrywa, może oznaczać zarówno kogoś konkretnego, jak i całą organizację. Nic na jego temat nie jest wiadome, nic nie jest pewne, ale agenci Handlarza mogą być spotkani w całej galaktyce. Za ich pośrednictwem Handlarz manipuluje informacjami, zdobywa je i sprzedaje temu, kto zapłaci najwięcej. Znany jest ze swego braku moralnych wątpliwości odnośnie tożsamości kontrahentów oraz bezwzględnych metod działania, gdy na czymś mu (jej?) zależy.

Jeden z Agentów, Barla Von, odnosi się do Handlarza jak do pojedynczego mężczyzny, ale zaznacza, że jego zdaniem jedna osoba nie byłaby w stanie ogarnąć tak wielkiej liczby zadań, wpływów, agentów i transakcji. Za teorią jednego człowieka przemawia głównie fakt, że wszyscy odnoszą się do Handlarza w ten sposób.

Dane zbierane przez niego dotyczą bardzo wielu dziedzin życia, mają tylko jedną cechę – są tajne i bardzo pożądane. Jednymi z nich były nagrania będące w posiadaniu Tali, dowodzące winy Sarena, drugimi dane na temat Cerberusa wyniesione przez Sheparda z ich bazy. Handlarz Cieni zgodził się też odnaleźć oraz dostarczyć ciało Sheparda Zbieraczom, ze Żniwiarzem będącym drugą stroną kontraktu. Liara T'soni próbowała mu w tym przeszkodzić, co nieomal nie skończyło się jej śmiercią. Teraz młoda Asari również handluje informacjami, ale jej głównym celem jest odnalezienie Handlarza i zniszczenie go.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...