Agresywna fauna

2 minuty czytania

Klixen

wrogowie, agresywna fauna

Ochrona: Życie

Jeden z nowych typów przeciwników. Klixeny są owado-podobnymi tworami o średniej wytrzymałości. Najlepszą bronią przeciwko nim wydaje się być strzelba, gdyż nie jeden raz przeciwnik ten przedrze się do naszej obrony. W takim przypadku pluje w naszym kierunku ogniem, który potrafi wyrządzić dotkliwe obrażenia tarcz i życia w krótkiej chwili. Dodatkowo Klixen w momencie śmierci wybucha, co zmusza graczy do utrzymywania odpowiedniej odległości w momencie zadania śmiertelnego strzału.

Miażdżypaszcza

wrogowie, agresywna fauna

Ochrona: Pancerz

Miażdżypaszcze są potworami bardzo dobrze znanymi z pierwszej części. Teraz, gdy rola łazika została zredukowana do absolutnego minimum, mogło się wydawać, że gracz nie spotka z tym przeciwnikiem w bezpośrednim starciu. Twórcy gry zdecydowali się jednak zrobić (nie)miłą niespodziankę wstawiając go do jednego z etapów. Miażdżypaszcza pluje w kierunku celu kwasem, którego uniknięcie na otwartym polu jest niemal niemożliwe – leci on z bardzo wielką szybkością. Dodatkowo miażdżypaszcza potrafi się przekopywać i zmieniać miejsce swojego ataku, co nas jednocześnie zmusza do ciągłego zmieniania miejsca obrony. Jej pancerz jest bardzo odporny na wszelkiego rodzaju ataki, ale proces jego niszczenia można przyspieszyć korzystając z amunicji płonącej oraz umiejętności o tym charakterze. Jeszcze łatwiejsze wydaje się skorzystanie z broni ciężkiej, do której nie brakuje amunicji na tym obszarze, gdzie będzie toczyć się walka.

Varren

wrogowie, agresywna fauna

Ochrona: Życie

Kolejny dobrze znany stwór z pierwszej części gry. I w kontynuacji strategia tych przeciwników się nie zmieniła – dobiec do celu i rozszarpać go na strzępy. Varreny niemal cały czas atakują w dużych grupach. Często też, o ile nadarzy się taka okazja, atakują od tyłu lub okrążają ofiarę. Najlepiej zastosować przeciwko nim zadającą duże obrażenia strzelbę, gdyż nie jeden raz gracz będzie musiał odpędzić je od nóg.

UWAGA: Powyższe opisy ochron wrogów powstały w oparciu o standardowy poziom trudności.

Komentarze

0
·
Ach....miażdzypaszcza. Ile z tym stworzeniem mam wspomnień W Mass Effect 1 były trudniejszym przeciwnkiem,lecz ta w Mass Effect 2 też czasem dawała popalić.Oczywiście całą swą uwage musiała skupic na mnie ale i tak walka mi się bardzo podobała
0
·
Mnie za pierwszym razem Miażdżypaszcza niemile zaskoczyła niszcząc osłony. Tylko dwa słupy się ostały, ale wiedząc, że są nieśmiertelne i korzystając z broni Zbieraczy poszło szybko

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...