Liga Pierwszych i Oddziały do Zadań Specjalnych

1 minuta czytania

Liga Pierwszych to sekretna, salariańska organizacja, której istnienie zapoczątkowało siły Cytadeli.

W czasie przed odkryciem przez salarian Cytadeli Liga Pierwszych była ich najważniejszym oddziałem wywiadowczym. Nie więcej niż tuzin doskonale wyszkolonych agentów specjalizujących się w szpiegostwie, zabójstwach i infiltracji oddane było na użytek rządu salariańskiego. Tylko kilku najwyższych urzędników państwowych dysponowało informacjami na temat tożsamości członków Ligi.

Sytuacja zmieniła się wraz z przybyciem na Cytadelę oraz uformowaniem Rady Cytadeli. Jako ukłon w stronę dyplomatycznych i dysponujących bardziej rozwiniętą flotą Asari, ujawnione zostały akta Ligi. Jej członkowie potraktowali to jako zdradę i po prostu zniknęli, lecz niedługo później zamordowani zostali wszyscy członkowie rządu Związku. Chociaż nie pozostawiono żadnych śladów, sprawca był oczywisty. Tymczasem miejsce Ligi zajęły Oddziały do Zadań Specjalnych, znacznie większe jednostki o podobnych zadaniach i możliwościach. Ich misją stało się zniszczenie Ligi Pierwszych, jednak ich starania pozostały bezskuteczne. W tym właśnie celu zostały uformowane Widma, początkowo rekrutowane spośród najlepszych agentów OdZS. Chociaż wielu z Widm zginęło, byli szpiedzy z Ligi zostali wytropieni i unieszkodliwieni.

Niedawno odtajnione dokumenty sugerują, że żyć może nieznany, trzynasty członek Ligi, ale nie jest to potwierdzona informacja.

Komentarze

0
·
"W czasie, gdy Salarianie byli jedyną rasą w Cytadeli"

Czy to przypadkiem nie Asari były pierwszą rasą, która dostała się na Cytadelę? Albo popełniliście błąd, albo BioWare w leksykonie go popełniło.
0
·
Masz całkowitą rację. Ciszę się, że zwróciłeś mi na to uwagę. Oczywiście, że Salarianie byli na Cytadeli drudzy. Tekst ten opierał się na angielskim wyciągu informacji z Codexu, widocznie akurat w tym urywku kolejność została niejasno opisana. Dzisiaj nie mam pojęcia jak mogłem przeoczyć tak banalny błąd. Artykuł został poprawiony.

Nawiasem, zapraszam na forum. Nigdy dość entuzjastów Mass Effect.
0
·
Widma zostały stworzone dużo później w 693 n.e. tuż przed wybuchem Rebeli Krogańskich.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...