Liga Pierwszych i Oddziały do Zadań Specjalnych

1 minuta czytania

Liga Pierwszych to sekretna, salariańska organizacja, której istnienie zapoczątkowało siły Cytadeli.

W czasie przed odkryciem przez salarian Cytadeli Liga Pierwszych była ich najważniejszym oddziałem wywiadowczym. Nie więcej niż tuzin doskonale wyszkolonych agentów specjalizujących się w szpiegostwie, zabójstwach i infiltracji oddane było na użytek rządu salariańskiego. Tylko kilku najwyższych urzędników państwowych dysponowało informacjami na temat tożsamości członków Ligi.

Sytuacja zmieniła się wraz z przybyciem na Cytadelę oraz uformowaniem Rady Cytadeli. Jako ukłon w stronę dyplomatycznych i dysponujących bardziej rozwiniętą flotą Asari, ujawnione zostały akta Ligi. Jej członkowie potraktowali to jako zdradę i po prostu zniknęli, lecz niedługo później zamordowani zostali wszyscy członkowie rządu Związku. Chociaż nie pozostawiono żadnych śladów, sprawca był oczywisty. Tymczasem miejsce Ligi zajęły Oddziały do Zadań Specjalnych, znacznie większe jednostki o podobnych zadaniach i możliwościach. Ich misją stało się zniszczenie Ligi Pierwszych, jednak ich starania pozostały bezskuteczne. W tym właśnie celu zostały uformowane Widma, początkowo rekrutowane spośród najlepszych agentów OdZS. Chociaż wielu z Widm zginęło, byli szpiedzy z Ligi zostali wytropieni i unieszkodliwieni.

Niedawno odtajnione dokumenty sugerują, że żyć może nieznany, trzynasty członek Ligi, ale nie jest to potwierdzona informacja.

Komentarze

0
·
"W czasie, gdy Salarianie byli jedyną rasą w Cytadeli"

Czy to przypadkiem nie Asari były pierwszą rasą, która dostała się na Cytadelę? Albo popełniliście błąd, albo BioWare w leksykonie go popełniło.
0
·
Masz całkowitą rację. Ciszę się, że zwróciłeś mi na to uwagę. Oczywiście, że Salarianie byli na Cytadeli drudzy. Tekst ten opierał się na angielskim wyciągu informacji z Codexu, widocznie akurat w tym urywku kolejność została niejasno opisana. Dzisiaj nie mam pojęcia jak mogłem przeoczyć tak banalny błąd. Artykuł został poprawiony.

Nawiasem, zapraszam na forum. Nigdy dość entuzjastów Mass Effect.

Dodaj komentarz

Wczytywanie...