Ciekawostki

2 minuty czytania

Zapewne wiecie, że produkcja gier jest zajęciem czasochłonnym i stresogennym. Ekipa pracująca nad jednym tytułem przez kilkanaście miesięcy pozwala sobie czasem na zabawy i żarty, których dowodem jest obecność Easter Eggów. Mamy dla was kilka ciekawostek, zebranych przez fandom i uporządkowanych przez serwis Gameinformer.com.

1. Boo, kosmiczny chomik, bezpośrednie odwołanie do klasycznej serii Baldur's Gate, zamieszkuje kajutę komandora Sheparda. Głosu użyczył mu główny programista projektu.

2. Mass Effect 2 to pierwsza gra, na potrzeby której zatrudniono tancerki egzotyczne. Ich układy taneczne zostały zapisane metodą motion capture i zaprezentowane w grze.

3. Zanim HUD osiągnął swój ostateczny wygląd, był przerabiany osiem razy.

4. Główne menu było przeprojektowywane trzy razy.

5. Ostatniego bossa w początkowej fazie projektowania nazywano Dzieckiem. Jeden z rysunków koncepcyjnych można podziwiać w artbooku Mass Effect 2.

6. Pierwszy obiekt, z którym możliwa była interakcja, to eksplodująca gaśnica, w finalnej wersji gry obecna jedynie podczas misji na planecie Korlus.

7. Gra zawiera 52 różne ekrany ładowania.

8. Zespoły Bioware były nazywane tak jak nieistniejące filmy akcji: przykładowo „Fighting Fishsticks”, „Meteor Apocalypse” oraz, oczywiście, „Meteor Apocalyptical Redemption”.

9. Mass Effect 2 składa się z ponad 25 tysięcy linii dialogów.

10. Jeżeli wysłuchałeś każdego dialogu związanego z główną misją od początku do końca, to siedziałeś przed monitorem ponad 25 godzin.

11. Statki w kajucie kapitańskiej to przeskalowane modele ich rzeczywistych odpowiedników, widzianych w przerywnikach filmowych. Są to najdroższe obiekty w grze, biorąc pod uwagę stosunek kosztów do liczby pikseli.

12. Ostatnie spotkanie ekipy Mass Effect 2 odbyło się w The Palace – hali wynajmowanej zwykle na potrzeby meczy bokserskich.

13. Corey Gaspur (projektant rozgrywki) był niekwestionowanym mistrzem ekipy w Street Fightera.

14. Drużyna BioWare zajęła pierwsze miejsce w turnieju Game Industry’s 2008 TFT2 Studio Rumble.

15. Raylene Deck, projektant poziomów, spędziła najwięcej czasu pracy zajmując się tylko jedną lokacją (2,161.43 godziny).

16. Podczas fazy debugowania automatyczne skrypty wykonały około 10 tysięcy godzin testów.

Komentarze

0
·
naprawdę ciekawe rzeczy

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...