Ciężkie bronie

3 minuty czytania

Granatnik M-100

broń ciężka

Szybkostrzelny granatnik, preferowana broń vorchów z Krwawej Hordy, zdolna wyeliminować wielu wrogów jednym, dobrze wymierzonym strzałem. Skuteczna przeciw pancerzom, tarczom i barierom biotycznym.

Dostępność: podstawowa instalacja.

Lokacja: Stacja badawcza Łazarz.

M-622 Lawina

broń ciężka

Technologia krio-amunicji była wcześniej wykorzystywana do modyfikacji standardowych pocisków. Laser chłodzący zamienia amunicję w kondensat Bosego-Einsteina, masę przechłodzonych cząstek subatomowych, które mogą natychmiast zamrozić trafiony obiekt.

Naukowcom z Normandii udało się opracować sposób wykorzystywania tej technologii na dużą skalę: dzięki wykorzystaniu "bąbla" efektu masy stworzyli prototyp dużej broni, skutecznej przeciw pancerzom, tarczom i barierom biotycznym. Nazwano ją "kriomiotaczem".

Dostępność: podstawowa instalacja.

Lokacja: Normandia SR-2 – można stworzyć w terminalu badawczym.

Miotacz cząstek Zbieraczy

broń ciężka

Precyzyjna i zabójcza broń radiacyjna, bardzo skuteczna przeciw tarczom, barierom i pancerzom.

Ilość energii potrzeba do wytworzenia niszczącej wiązki jest o kilka rzędów wielkości większa od energii potrzebnej do wystrzelenia z dużą prędkością pocisku za pomocą pola efektu masy.

Zdobyta broń wiązkowa najwyraźniej pochodzi od Zbieraczy, ale dotychczasowe próby zrozumienia i skopiowania tej technologii spełzły na niczym. Przy odpowiednich nakładach na badania inżynierowie z Normandii mogą być w stanie wyprodukować własną broń wiązkową, być może na większą skalę.

Dostępność: podstawowa instalacja.

Lokacja: Horyzont.

Wyrzutnia rakiet ML-77

broń ciężka

Szybkostrzelna wyrzutnia pocisków z pociskami naprowadzanymi. Skuteczna przeciw pancerzom, tarczom i barierom biotycznym.

Wyrzutnie pocisków coraz częściej pojawiają się wśród gangów najemników z Układów Terminusa, ale ich pochodzenie jest nieznane. Każdy pocisk ma system rozpoznawania przyjaciół i wrogów, który sprawia, że na pewno znajdzie wroga, choć niekoniecznie tego na celowniku. Bardzo dobrze sprawdzają się w warunkach miejskich, kiedy trzeba zlikwidować snajpera albo innych bezpiecznie ukrytych wrogów, więc często używają ich najemnicy Błękitnych Słońc. Są niemal niemożliwe do podrobienia ze względu na technologię Zarządzania Prawami Produkcyjnymi (ZPP).

Dostępność: podstawowa instalacja.

Lokacja: Normandia SR-2 – można stworzyć w terminalu badawczym.

M-920 Kain

broń ciężka

W związku ze skutecznością i wydajnością broni opartej na efekcie masy, użycie na dużą skalę broni burzącej w przypadku piechoty przeszło do lamusa.

Twoi naukowcy opracowali prototyp zmodyfikowanej wersji amunicji burzącej, która może mieć postać 25-gramowego pocisku. Rozpędzony do 5 km/s, jest wyjątkowo niszczycielski. Choć technicznie nie ma to uzasadnienia, broń tę ochrzczono mianem "wyrzutni atomówek", a sieć generowanych przez nią wybuchów została rozmieszczona w taki sposób, by przy trafieniu w cel powstał charakterystyczny grzyb.

Broń ta powoduje ogromne zniszczenia na dużym obszarze. Jest skuteczna przeciw pancerzom, tarczom i barierom.

Dostępność: podstawowa instalacja.

Lokacja: Normandia SR-2 – można stworzyć w terminalu badawczym.

M-451 Ognista Burza

broń ciężka

Ognista Burza odznacza się małym zasięgiem; powstrzymuje regenerację vorchów i krogan. Skuteczna przeciw pancerzom, tarczom i barierom biotycznym.

Dostępność: DLC – "Zaeed – Cena Zemsty".

Lokacja: Zorya – podczas misji lojalnościowej Zaeeda Massaniego.

Miotacz osobliwości M-490 Czarna Burza

broń ciężka, miotacz osobliwości m-490 czarna burza

Czarna Burza, nazywana potocznie "wyrzutnią czarnych dziur", zamyka kilka cząstek materii w wysokoenergetycznym polu, zwiększając ich masę niemal do nieskończoności i tworząc potężną studnię grawitacyjną, która wciąga w siebie pobliskich wrogów i inne obiekty. Gwałtownie wzrastająca grawitacja w pobliżu horyzontu zdarzeń osobliwości rozrywa wciągnięte ciała na strzępy. Pole efektu masy po krótkim okresie traci stabilność i powraca do normalnego ciężaru, wywołując przy tym eksplozję.

Dostępność: DLC (Preorder w sklepie gram.pl).

Projektor błyskawic

projektor błyskawic, broń ciężka

Projektor błyskawic jonizuje cel niewidzialnym laserem, a następnie razi go strumieniem elektryczności o wysokim napięciu. Po porażeniu pierwszego celu zaawansowany system automatycznego celowania wyznacza kolejne obiekty do zaatakowania, pozwalając elektryczności przeskakiwać między nimi po linii najmniejszego oporu. Kilka pociągnięć za spust wystarcza do likwidacji całego oddziału szturmowego wroga.

Dostępność: DLC (Projektor błyskawic Cerberusa).

Komentarze

0
·
Zapomniałeś o Miotaczu czarnych dziur z dlc Terminus Armor & Weapon.
0
·
Nasz klient, nasz pan.
0
·
Może mi ktoś pomóc? Wziąłem dla testów Kaina do wraku żniwiarza i broń nie chce strzelać. Wbijam LPM i nic się nie dzieje Amunicji miałem 138%, więc chyba w porządku.

Pomocy.
0
·
A odpowiednio długo trzymasz wciśnięty przycisk? Trzeba wcisnąć i odczekać chwilę, by Kain wystrzelił. Tylko to przychodzi mi do głowy.
0
·
No cóż. W misji lojalnościowej Legiona mogłem już użyć broni. Tylko w żniwiarzu nie chciała działać...
0
·
W Kain'ie musisz mieć broń naładowaną do 100%
0
·
Mi tam najbardziej do gustu przypadł miotacz cząstek zbieraczy Ognistej burzy nie używałem prawie wcale ale nie mogę zaprzeczyć iż z bliska rozwala nawet najbardziej opornego przeciwnika
0
·
e gdzie można odblokować czarna burza i projektor błyskawic??

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...