SOC

2 minuty czytania

organizacje, soc

Służba ochrony cytadeli to najważniejsza siła policyjna obecna na największej znanej stacji kosmicznej. Zatrudniająca ponad dwadzieścia tysięcy mundurowych. Służba zajmuje się utrzymywaniem porządku w obrębie Prezydium i Kręgów, ściganiem przestępców, walką z przemytem i zarządzaniem ruchem kosmicznym, ale nie obroną Cytadeli przed atakiem z zewnątrz – to zadanie floty. Większość oficerów Służby to Turianie, ale po bitwie o Cytadelę liczba ludzi w szeregach dowódczych znacznie wzrosła.

SOC zostało założone przez Turian, których silna potrzeba służby publicznej zamanifestowała się żądaniem utworzenia wielozadaniowej grupy śledczo-interwencyjnej mającej zajmować się bezpieczeństwem Cytadeli. Od samego początku Turianie rządzili Służbą, zajmując ponad połowę stanowisk oficerskich. Drugim w kolejności gatunkiem, który odnalazł się w SOC, jest ludzkość, zajmująca sporo, bo ponad sto etatów. Służba w siłach policyjnych jest bardzo prestiżowa, szczególnie dla oficerów. Są oni rekrutowani najczęściej spośród osób z rozległym doświadczeniem w służbach mundurowych. Aby jednak zostać pełnoprawny członkiem SOC, potrzebna jest rekomendacja, najlepiej od członka Rady albo Ambasadora, chociaż często bardzo obiecujący kandydaci są przyjmowani bez referencji. Takie „żółtodzioby” zazwyczaj są przydzielane do służby w spokojniejszych rejonach Cytadeli, na przykład w Prezydium.

Służba podzielona jest na kilka oddziałów, na wzór wszystkich sił policyjnych. Służba interwencyjna zajmuje się patrolami mundurowych, rozwiązuje nieporozumienia i drobne przestępstwa oraz reaguje na nagłe wypadki. Komórka dochodzeniowa prowadzi śledztwa i rozwiązuje bardziej skomplikowane sprawy, znajdując podejrzanych o popełnienie poważniejszych przestępstw. Obyczajówka walczy z przemytem, handlem narkotykami oraz prowadzi przeszukania przybywających na Cytadelę pod kątem broni. Oddział Sieciowy walczy z piractwem danych, kradzieżą tożsamości, atakami wirusowymi, tworzeniem nielegalnych SI oraz innymi formami cyberprzestępstw. Oddziały specjalne działają w sytuacjach zagrożenia terrorystycznego, bombowego albo przeciw dobrze uzbrojonym przestępstwom. Ich zadaniem jest też obrona Cytadeli podczas ataku, z tego też powodu są uzbrojeni w sprzęt wojskowy. Ostatnią komórką jest służba patrolowa, nadzorująca przestrzeń kosmiczną w okolicach Cytadeli i działająca podobnie do zwyczajnej straży przybrzeżnej.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...