Ciężkie bronie

2 minuty czytania

Zastosowanie broni ciężkiej różni się od innych "narzędzi zniszczenia". Różnica polega na tym, że bronią ciężką możemy się posługiwać tylko podczas danej misji, więc nie zabierzemy jej na statek i nie będziemy mogli używać jej podczas wykonywania innych zadań. Minusem jest też to, że nie możemy jej zmodyfikować. Broń ciężka okazuje się mimo to skuteczna i przydatna, gdyż twórcy przygotowali ją specjalnie do wybranej misji tak, aby była w niej pomocna.

Czarna Gwiazda Żniwiarzy

ciężkie bronie, czarna gwiazda żniwiarzy

Czarna Gwiazda to broń wysokoenergetyczna, stosowana przez oddziały Żniwiarzy w walce z pojazdami opancerzonymi. Atakuje cele na poziomie atomowym, a lokalne rozszczepienia jąder atomowych i fuzje jądrowe unicestwiają prawie każdy obiekt w zasięgu wybuchu. Jest to broń jednorazowego użytku, ponieważ po oddaniu strzału ulega autodestrukcji.

Dostępność: Podczas wykonywania zadań "Priorytet: Palaven" i "Tuchanka: Pluton turian".

M-451 Burza Ognia

ciężkie bronie, ogniomiot

Broń małego zasięgu, używana by stłumić regeneracyjne zdolności vorchów i krogan. Skuteczna przeciwko zbroi, tarczy i barierze biotycznej.

Dostępność: Podczas wykonywania zdania "Trawers Attykański: Raknii".

M-920 Kain

ciężkie bronie, m-920 kain, kain, m-920

Efektywność i wydajność technologii opartej na efekcie masy przyczyniła się do rozwoju dotychczas przestarzałych materiałów wybuchowych. Broń ta bazuje na tradycyjnych, wysoko zapalnych pociskach zamkniętych w 25 gramowej kuli. Pocisk pędzący z prędkością 5 km/s ma zabójczą moc. M-920 Kain potocznie nazywany jest "Wyrzutnią nuklearną" ze względu na charakterystyczny "grzyb" powstający z dymu przy wybuchu pocisku.

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Priorytet: Ziemia".

Ogniomiot

ciężkie bronie, m-451 burza ognia, burza ognia, m-451

Ogniomiot to nazwa nadana przez Przymierze wielolufowemu karabinowi maszynowemu gethów o potężnej sile ognia. Podobnie jak tak zwana "strzelba plazmowa" gethów, Ogniomiot wykorzystuje naładowane pierścienie w stanie nadprzewodnictwa, które przy uderzeniu momentalnie rozpadają się, wywołując powstawanie plazmy i łuków elektrycznych. Porażenia elektryczne, odłamki i ogromne temperatury niszczą zarówno tarcze, jak i ciała ofiar. Obroty luf pozwalają na lepsze chłodzenie broni, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie ciągłego ognia.

Dostępność: Podczas wykonywania zadań "Rannoch: Admirał Koris" i "Priorytet: Rannoch".

Wyrzutnia rakiet Hydra

ciężkie bronie, wyrzutnia rakiet hydra, hydra, wyrzutnia rakiet

Przed wprowadzeniem do użycia modelu M-560 Hydra, wyrzutnie rakiet miały za zadanie albo zniszczyć jeden opancerzony cel, albo zlikwidować grupę nieopancerzonych przeciwników. Dzięki Hydrze żołnierz nie musi już wybierać pomiędzy tymi dwiema funkcjami. Hydra wyrzuca z siebie rój miniaturowych pocisków rakietowych, z których każdy sterowany jest niezależnym systemem naprowadzania wyszukującym odsłoniętych wrogów. Przy zetknięciu z celem, w każdym pocisku eksplodują po kolei trzy ładunki kształtowane. Pierwszy z nich przeciąża bariery kinetyczne celu, następnie drugi niszczy jego pancerz, oczyszczając drogę trzeciej głowicy, która eksploduje wewnątrz obiektu.

Dostępność: Podczas wykonywania zadania "Tuchanka: Pluton turian".

Komentarze

0
·
Hydra jest też na Ziemi.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...