Piro gethów

2 minuty czytania

piro gethów

Piro gethów to jednostka, którą łatwo rozpoznać na polu bitwy po charakterystycznym żółtym stroju i butli na plecach, stanowiącej istotną część uzbrojenia i zarazem najwrażliwszy punkt tego przeciwnika. Zgodnie z nazwą, jest to jeden z gethów, który zgotuje nam iście gorące powitanie. Wszystko za sprawą ciężkiej broni, jaką jest M-451 Ognista Burza. Uzbrojony w nią piro gethów staje się niezwykle groźny w starciach na krótki dystans.

Przeciwnik ten nie posiada żadnego innego uzbrojenia, przez co nieustannie zbliża się do nas, chcąc zmniejszyć dystans i jak najefektywniej użyć swojego miotacza ognia. Możemy fakt ten wykorzystać, okrążając piro i starając się trafić w jego butle z gazem, które ma zamocowane na plecach. Nim uda się nam je przebić, musimy wpierw pozbyć się silnych tarcz osobistych przeciwnika, co jest cechą charakterystyczną wszystkich gethów. Kiedy uda nam się trafić, piro dosłownie na sekundę zatrzymuje się, po czym następuje silny wybuch, niszczący doszczętnie ten typ getha i znajdujące się tuż obok niego jednostki. Siła takiej eksplozji jest widoczna nawet z pewnej odległości.

Najlepszą z mocy przeciwko piro jest Sabotaż. Nie wolno zapominać o umiejętnościach przydatnych na wszelkiego rodzaju gethy, z Przeciążeniem na czele. Jeśli użyta moc biotyczna jest ciosem kończącym, to piro wybucha. Z broni konwencjonalnych najlepsze są karabiny snajperskie, zdolne zabić ten typ przeciwnika jednym strzałem, jak i strzelby, które pozwalają na chwilę zatrzymać piro, przez co zyskujemy cenne sekundy na zwiększenie odległości do celu.

Przeciwnik ten nie posiada żadnej broni dystansowej, dlatego będzie dążyć do zwarcia na bliższym dystansie. Wtedy też posłuży się swoim miotaczem ognia, przed którym w pełni nie ochronią nas niskie przeszkody. Nie walczy wręcz i nie stosuje granatów ani kamuflażu.

Komentarze

0
·
Sabotaż nie jest mocą biotyczną a technologiczną. Czy tylko mocą biotyczną można spowodować wybuch piro?
0
·
Czujnie, dzięki, poprawiliśmy ten Sabotaż Wybucha nie tylko po potraktowaniu biotyką - równie dobrze sprawdzają się kule, jednak wpierw trzeba pozbawić go tarcz.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...