dziki_lad

Podsumowanie ankiety

1 minuta czytania

Czas podsumowań wciąż trwa, dlatego też zanim poleją się litry szampana i wystrzelą fajerwerki, wypadałoby pożegnać się ze starą ankietą. W końcu nie godzi się wchodzić w nowy, perspektywiczny 2011 rok z dość mocno sfatygowaną częścią składową naszego serwisu. Wszystko musi być dobrze naoliwione, lśnić niczym najdoskonalszy diament i tym podobne wypielęgnowane rzeczy.

Zatem, o co my ostatnio pytaliśmy… Ach, tak! O statyczne tło. Trzeba otwarcie przyznać, że to kwestia dość ważna z estetycznego punktu widzenia i oczywistym jest, że nie mogliśmy być w podejmowaniu jej samolubni. Zatem, jaki macie pogląd na ten problem?

ankieta

Vox populi, vox dei. Skoro pragniecie statycznego tła, to naszym nadrzędnym obowiązkiem jest Wam je zapewnić. Trzeba rozwikłać jeszcze kilka kwestii technicznych, więc musicie uzbroić się w niewielką dawkę cierpliwości. Do końca przyszłego roku powinniśmy się z tym uporać ;)

Tymczasem zapraszamy do wzięcia udziału w nowej ankiecie, którą znajdziecie, niespodzianka, tam, gdzie zawsze.

Komentarze

0
·
Jako grafik uważam, że statyczne tło tutaj nie pasuje, razi w oczy i psuje wygląd strony... ale to tylko moje zdanie
0
·
Jeśli statyczne to jest to, które na mniej wypaśnym monitorze przez cały czas widać tylko w jednym kawałku, to powiem wam ( co już z resztą raz robiłam ) - popełniacie błąd. Odtąd każdy grafik, przy każdym tle jakie będzie robił dla każdej podstrony będzie musiał uwzględniać, jak ograniczone stało się pole widzenia. A nie jest łatwą sprawą rozplanować wszystko tak, by tło wyglądało dobrze przy różnych rozdzielczościach i przekątnych.
Rozumiem, że te latające nad statycznym tłem tabelki wydają się strasznie wypaśne, ale taki coś stosuje się raczej przy patternach w tle (powtarzające się, mało skomplikowane wzory) lub naprawdę bardzo skromnym, minimalistycznym obrazku gdzieś z boku, którym przeważnie jest logo, co powtarza się bod tabelkami strony na zasadzie watermarku.

Wierzcie mi, osób z laptopami lub wcale nie tak wypaśnie ogromnymi monitorami wciąż jest sporo, i sądzę, że też chcieliby obejrzeć sobie większą część tła, niż tylko kilkaset pikseli z góry. ; )
0
·
Osobiście mi się to tło statyczne nie podobało, no ale cóż - decyduje większość, do konsensusu raczej nie dojdziemy :]

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...