Podsumowanie ankiety

2 minuty czytania

Dzisiejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, pozwalający na dodatkowe wolne, jeśli święto przypadało w czasie wolnym od pracy, to niewątpliwie dla wielu informacja bardzo dobra, jednak wpierw trzeba pracę mieć. Nie będę analizował bezrobocia w Polsce, tylko od razu przejdę do sytuacji, gdy owy etat mamy. I to nie byle jaki, bowiem w branży powiązanej ściśle z fantastyką. Właśnie o wymarzone zajęcie w tej dziedzinie pytaliśmy za pośrednictwem naszej ankiety.

ankieta, gameexe

Podobno najlepsza praca to wcale nie ta, w której zarabiamy krocie, lecz ta, gdy robimy coś, co lubimy i na czym jeszcze dobrze się znamy. Niestety, nikt nie poszukuje pracowników na stanowisko osób, które będą odsypiać za innych, dlatego trzeba się skupić na bardziej realnym zajęciu. Nie patrzymy jednak na pensje i przeglądamy oferty związane z fantastyką. Praca marzenie? Patrząc na głosy, jakie oddaliście na pięć z wariantów odpowiedzi, mogę powiedzieć, że owa praca wcale nie jest taka prosta.

Głosowaliście przede wszystkim na zajęcie pisarza. Czytacie, powiedzmy, z dziesięć książek fantastycznych. Wiadomo, że ze dwie będą o wampirach, kolejne dwie o kosmosie i obcych, dalej jeszcze jakaś nutka grozy i rzecz jasna jakieś krasnoludy oraz elfy w tle, które walczą ze Złem. Kiedy już uporacie się z tą tendencyjną lekturą, siadacie do własnego dzieła. Kończąc je wstajecie od miejsca pracy z poczuciem boskiego dzieła, którym koniecznie musicie podzielić się z ciemnym i łaknącym doskonałości światem. Jeszcze tylko do wydawcy i sukces gwarantowany. Tak przynajmniej zdecydowała większość, bo ponad 35%, biorących udział w ankiecie. Jeśli jednak nie pisanie własnej książki, to jakiej pracy bylibyście chętni się podjąć?

Drugie miejsce, z nie tak wielką stratą to lidera, przypadło kreatorom gier fabularnych. Zajęcie niewiele łatwiejsze od pisarstwa, ściśle jednak z nim związane. Nie tworzymy przecież jednej – nawet wielowątkowej – historii, lecz całe światy, z ich mieszkańcami, kulturą, religią i zwyczajami. To robota na wiele długich dni, po czym trzeba jeszcze wszystko doszlifować i uczynić ciekawym. Ponad 28% biorących udział w ankiecie musi należeć do ludzi cierpliwych, ale zarazem niezwykle kreatywnych. Kto wie, może kiedyś stworzą świat, w którym stanie wspaniały dworek naszego naczelnego?

ankieta

Trzecie miejsce przypadło osobom, które testują dane produkty. Wiadomo, że dopiero w trakcie używania czegoś można wychwycić wiele usterek czy nieścisłości. A może głosowały tutaj osoby, które lubią nie tylko nowości, ale i wytykanie komuś błędów?

Dwa ostatnie wyniki raczej smucą. Nie dość, że 10% biorących udział w ankiecie myśli tylko o pieniądzach, to aż 7% znajduje radość w wytwarzaniu kostek. Logo naszego serwisu jest z nimi nierozerwalnie związane, ale wy tak na serio? W takim razie poprosimy ładny zestaw kostek do gry – najlepiej świecące w ciemnościach, wodoodporne i niepodatne na uszkodzenia mechaniczne.

Stara ankieta zakończona, dlatego pora na nową. A pytamy w niej o wasz stosunek do polskich dystrybutorów gier.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...