Czarodziej 9 poziomu

2 minuty czytania

Jak to się mówi nauka magii nigdy się nie kończy... Tak więc pisze teraz profesje zaawansowaną Czarodzieja 9 poziomu. Jednak trudność w zdobyciu tej profesji jest tak wielka że nie znamy aktualnie żadnego maga tego poziomu.

Wymagania

Pergamin czaru 'Aura Wody' lub 'Płonąca Tarcza', Eliksir 'Metamorfoza', 2800 PD.

Trening rozwinięcia do Czarodzieja 9 poziomu

Jedyny znany sposób aby stać się tak potężnym czarodziejem należy po pierwsze znaleźć pustą polanę o wielkości 20m na 40m jako obszar ćwiczebny. Należy też stworzyć lub kupić pergamin 'Aura Wody' lub 'Płonąca Tarcza' i wytworzyć Eliksir 'Metamorfoza'*. Trening trwa 18 miesięcy trzeba wydać 2000 PD na początku każdego miesiąca należy wypić Eliksir 'Metamorfoza' i użyć na sobie pergaminu 'Aura Wody' lub 'Płonąca Tarcza'. I tak do końca. Na samym końcu wypić 2 eliksiry 'Metamorfoza'. Po tym czasie test Inteligencji i jeżeli się uda to osiągnął profesje Czarodzieja 9 poziomu. Jeszcze tylko wydaj 800 PD na czar 'Głaz' .Jeśli test się nie udał to Czarodziej otrzymuje tyle obrażeń aby został mu 1 punkt żywotności ale i tak jest Czarodziejem 9 poziomu.

Schemat rozwoju
SZ WW US S Wt ŻW I A CP ZR INT OP SW OGD
+4 +10 +40 +3 +6 +9 +60 +1 +30 +45 +60 - - +30

Umiejętności

Rzucanie czarów – magia wojenna 9 poziomu, Tworzenie prostych czarów *

Punkty magii

Ludzie i elfy – 10K4, Krasnoludy i Halfingi – 8K4

Tworzenie eliksiru 'Metamorfoza'

Eliksir Metamorfoza – Na lekkim ogniu dać garnuszek z wodą. Jak się zagotuje to dodać sproszkowaną skure orka. Dla smaku dodać 1/2 kilo malin. Wszystko wymieszać gałęzią drzewca.

Czary magii wojennej poziomu 9

Głaz

Poziom: 9
Punkty magii: 52
Zasięg: 52 metry
Czas trwania: chwila
Składniki: kawałek skały wapiennej i węglowej

Tworzy nad dowolną istotą Głaz który spada z wysokości 100 metrów (z okazji wysokiego poziomu test inicjatywy z ujemnym modyfikatorem -40)zadając 50 punktów obrażeń.

Wykrywanie Zła

Poziom: 9
Punkty magii: 42/za osobę
Zasięg: Tylko dotyk
Czas trwania: chwila
Składniki: Magiczny przedmiot

Po dotknięciu osoby magik dowiaduje się czy osoba ma złe zamiary czy też dobre albo neutralne, ale ofiara może się bronić testem Siły Woli z ujemnym modyfikatorem -20.

Ochrona przed złem

Poziom: 9
Punkty magii: 60
Zasięg: tylko osoba rzucająca czar
Czas trwania: do następnego wschodu słońca
Składniki: Zaklęty przedmiot

Ten czar tworzy złotą poświatę wokół maga. Jeśli zaatakuje go ożywieniec lub istota eteryczna wtedy ta istota zostaje unieszkodliwiona.

Wzniesienie większe

Poziom: 9
Punkty magii: 62
Zasięg: 12 m
Czas trwania: chwila
Składniki: skrzydła górskiego sokoła

Ten czar pozwala wznieść postać na wysokość maksymalnie 100 metrów i możliwa jest decyzja o spadnięciu tej postaci, wtedy otrzymuje obrażenia jak z upadku (patrz do książki zeskok/upadek).

*Według Mistrza Gry

Komentarze

0
·
Facet, coś ci się pomyliło. Warhammer to nie D&D. Jeśli chcesz grać Wielkim Manczkinicznym Rozkurwiaczem 9 lvl, to zmień świat na Faerun czy inny Greyhawk. Podręcznik mówi, że żaden człowiek człowiek nie jest w stanie opanować takiej magii, chyba, że mówimy o elfich arcymagach. A zdrowy rozsądek dodaje - po co grać kimś, kto, jak u ciebie, kto może latać jak Superman, tudzież wyczarować nad każdym wrogiem taki wielki kamulec i spuścić mu go na łeb?
0
·
Chyba lepiej bym tego nie ujął Warhammer to nie te klimaty więc jeśli kogoś ta "profesja" zaciekawiła polecam zmianę systemu.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...