Bankier

2 minuty czytania

Jest to profesja przeznaczona dla niziołków i krasnoludów .Według mnie w Starym Świecie brakuje takiej profesji , gdyż nie ma gdzie lokować pieniędzy (jak się je ma) dlatego stworzyłem u siebie na sesjach postać bankiera. Krasnoluccy bankierzy zrzeszają się w klan Centravatich , a halfingi nie są zrzeszone. Wymiany pieniędzy dokonuje się w ten sposób, iż dostaje się pierścień z unikatowym znakiem i posiada się hasło. Jest to raczej profesja dla BN'ów gdyż zdobycie tych wszystkich przedmiotów zajęłoby mnóstwo czasu.

SZ WW US S Wt ŻW I A ZR CP INT OP SW OGD
- 10 10 - - 2 10 - 20 40 40 20 20 20

Umiejętności

Geniusz arytmetyczny, obsługa liczydła, wiedza o rynkach*, Szczęście, Zarządzanie bankiem*, Szacowanie, Monetoznawstwo, Czytanie/Pisanie, Wykrywanie magii, Sekretny język-gildi( tylko krasnale), Znajomość języka obcego, Błyskotliwość, Prawo, Urok osobisty, kryptografia (potrzebna do kodowania listów)

Przedmioty

4 Filie w dużych miastach Po 6 skrybów , 3 bakałarz 30 pracowników zwykłych 15 ochroniarzy , 5 zaawansowanych wojowników( np. fechmistrzów) 1 inżynier z pomocą całej gildii (konstruuje i kontroluje pułapki) Wszystkich pracowników jest po tyle „sztuk” w każdej filii. ,25000zk w złocie i klejnotach, pozwolenie na prowadzenie domu kupieckiego (4000 koron) .Wszystko, co jest potrzebne do bogatego życia ( domy w tych miastach gdzie ma się filie K12 osobistych ochroniarzy itp.

Uwagi dla Mg

Mistrzu jeśli twoi gracze zechcą obrabować bank no to musisz wykazać się bardzo dużą pomysłowością w wymyślaniu pułapek najwyższej klasy gdyż te w bankach są to arcydzieła krasnoludzkiej gildi , a ona ma zawsze „towar”arcy jakości. Inżynie nie umie rozbroić pułapek w drodze do głównego skarbca , ale potrafi je za pomocą magicznego urządzenia kontrolować ( urządzonko jest na stałe przytwierdzone do ciała Inżyniera) po jego śmierci urządzonko znika , a kasjerzy ( zwykli pracownicy) mają przy sobie sumy do 100 zk..

Umiejętności nowe

Wiedza o rynkach – umiejętność ta pozwala ( po teście Int –modyfikator od Mg) zorientować się np.czy żelazo w bretoni stanieje ,lub czy w Górach Szarych będzie brakować zboża. Umiejętność ta potrzebna jest wtedy gdy bankier lokuje pieniądze w towarze.
Zarządzanie bankiem – pozwala stwierdzić(znowu po teście) czy trzeba dokupić liczydeł , czy należy zatrudnić nowych pracowników.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...