Elmer

2 minuty czytania

Elmer jest halflińskim bogiem lasów wyznawanym przez wielu rangerów. On to opiekuje się lasami Krainy Zgromadzenia tak, że są one wolne od takich plag jak orki czy gobliny. Zwykle jest przedstawiany jako pulchny, halfliński młodzieniec z podróżnym kijem w ręce i fajką w ustach.

Charakter: neutralny

Symbol

Symbolem Elmera jest wielki, rozłożysty dąb. Czasami używa się też symbolu fajki. Kapłani Elmera noszą ubrania rangerów.

Zasięg kultu

Elmer jest wyznawany przez halflingi na terenach lesistych.

Świątynie

Elmer nie ma świątyń, ale wielu jego kapłanów buduje mu kapliczki. Najczęściej mają one postać dużego drzewa otoczonego kręgiem kamieni.

Przyjaciele i wrogowie

Kult tego boga jest przyjaĄnie nastawiony do reszty panteonu halflińskiego. Do bogów innych ras odnosi się neutralnie, z wyjątkiem tych, co niszczą las – wobec tych bowiem jest wrogi.

Dni świąt

Największe święto przypada na 1 Erntzeita. Czci ono nadchodzącą jesień.

Wymagania kultu

Kult jest otwarty dla wszystkich halflingów, którzy ukończyli profesję rangera.

Przykazania

Kapłani i nowicjusze tego boga mają dwa główne przykazania: nigdy nie ścinać drzew (chyba, że pod schronienie), oraz chronić drzewa i inne rośliny przed tymi, którzy chcą je bezmyślnie "skrzywdzić" (nie obejmuje to więc np. ścinania zboża podczas żniw)

Używane czary

Kapłani Elmera mogą używać całej magii prostej i druidycznej, a dodatkowo czarów: na pierwszym poziomie: gaszenie ognia (2 POZ elem.), na drugim poziomie: wywołanie deszczu (2 POZ elem.) i iluzoryczne lasy (2 POZ iluz.), na trzecim poziomie: żywopłot cierni (4 POZ elem.)

Umiejętności

Dodatkowo kapłani i nowicjusze Elmera wykupują po jednej z poniższych umiejętności na poziom: wiedza o roślinach, zielarstwo, cichy chód na wsi, tropienie, ukrywanie się na wsi.

Próby

Próby wyznaczane przez Elmera często zawierają ochranianie drzew, zabijanie niszczycieli lasu albo przesadzenie rzadkich roślin na nowe miejsce w lesie.

Błogosławieństwa

Faworyzowane umiejętności to łowiectwo, rozpoznawanie roślin, zielarstwo, cichy chód na wsi. Faworyzowane testy to testy ukrycia na wsi i testy obserwacji.

autor wersji angielskiej – Will Board w.board@lancaster.ac.uk
autor wersji polskiej – Tomasz Raburski tr@friko.internet.pl

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...