Granie Orkiem

3 minuty czytania

Jeżeli któreś z was zdecydowało się grać Orkiem to powinno poznać trochę prawdy o graniu tą rasą, ja aktualnie gram Black Orkiem, Boar Riderem i Orki uważam za bardzo ciekawą rasę (może nie kultura itp. ale jest w nich trochę fajnych rzeczy).

Postrzeganie Orków przez społeczeństwo

Nie ma co się oszukiwać, Orki w miastach mile widziane nie były, nie są i pewnie raczej nie będą, więc nie dziwcie się jeżeli inni będą na was patrzyli jak na potwora który wymordował wam całą rodzinę. Jednak rzadko kiedy ktoś Orkowi zwróci uwagę, bo kto przy zdrowych zmysłach odważył by się podejść do kogoś dwa razy większego od siebie i powiedzieć, że np. ten stolik jest mój [chyba, że mówimy o Wiedźminie, Magu, Wampirze, Nekromancie, Krasnoludzkim zabójcy “czegoś tam” itp.]. Więc nie musimy się raczej obawiać o zaczepki typu : Ej ty posuń się !!!, chyba że ktoś bardzo nie lubi samego siebie lub swojej twarzy. Psychikę Orka można porównać do patyka : więc jeśli nic się nie dzieje patyk jest cały, ale jeśli ktoś będzie próbował zwrócić uwagę Orkowi, patyk się łamie, a wtedy, mówi się trudno . Orki nie załatwiają nic przez dyplomację czy wywody jak to powinno być, liczy się tylko siła. Ja sam miałem taką sytuację, że zostałem poproszony przez generała pewnej armii do pokierowania mniejszej towarzyszącej im armii Orków, jedynym problemem było to, że tamta armia miała już dowódcę i to ja musiałem mu wytłumaczyć, że ja teraz jestem nowym generałem, skończyło się to tym, że z pierwszego ciosu moim korbaczem urwałem mu głowę [33 obrażenia z korbacza z podwójnym runem lodu i siła równa 9 czynią cuda ], wtedy wszystkie Orki przyznały mi władzę. Orki nie są lubiane w miastach dlatego prowadzi się ich ewidencję, jest ona prowadzona w postaci “obdarowywania” [za kasę of cóż] każdego nowego Orka miedzianym krążkiem z wyrytym runem, który pozwala go zidentyfikować. Potrzebne jest jeszcze poświadczenie kogoś “normalnego”, że ork nadaje się do życia w społeczeństwie ludzkim.

Stosunki “między-Orkowskie”

Stosunki między Orkami wyglądają tak : ja być silniejszy, ja twój pan! I tyle, nie ma żadnej moralności czy innych bzdetów, ktoś cię nie lubi to może próbować cię zabić, nie uda mu się to on nie żyje (proste). Walki między dwoma Orkami wyglądają jak masakra, sam nawet jedną już przeżyłem. Była to walka na pięści między mną (Black Ork) a drugim Black Orkiem, na arenie, wyglądało to mniej więcej tak : wyprowadzenie ciosu i trafienie takie, że przeciętnego żołnierza mogliby znieść [przykładowe 14 obrażeń w głowę], a po walce w której tamten Ork dostał 2 krytyki w głowę nasze mordy wyglądały jak mielonka (chociaż mojemu Orkowi to nic nie zmienia bo wcześniej dostał już oburęcznym toporem w głowę i ma trochę przesuniętą twarz).

Odgrywanie postaci

Granie Orkiem jest dosyć trudne, bo czasem wszystkiego nie da się załatwić siłą i mogą się pojawić problemy, zazwyczaj kiedy ktoś chce mi przekazać coś ważnego to jak najszybciej biegnę po Drake’a [czyli jedną z dwóch osób “myślących” w drużynie ]. Jednak dosyć często zdarzają się bardzo zabawne sytuacje związane z “Int” Orka, kiedy np. Drake tłumaczył mi, że nie mogę kogoś za to, że mnie oszukał wozić w klatce i torturować bo mogę mieć problemy w miastach . Drake (usy) nawet wymyślił nazwę na test “Int” Orka – “crash test”.

Plusy grania Orkiem
  • jednym z niewątpliwych plusów jest ta przewaga siłowa nad innymi i te myśli ludzi : “dostanę czy nie dostanę...”
  • drugą zaletą jest władza, można sobie wjechać do wioski Orków wziąć jakiegoś innego Orka jako niewolnika i nikt nie ma pretensji (chyba że on sam)
  • niesamowita zabawa przy próbach rozwiązywania jakiś problemów przez Orka
  • zabawne sytuacje wynikające z braku kultury i obycia Orka

Minusy grania Orkiem
  • nieprzyjemne sytuacje związane z dosyć częstą niechęcią innych ras do Orków
  • rozmiary Orka czasami mogą stwarzać problemy np. przy wąskich przejściach (raz hełmem wyrwałem kawałek futryny)
  • trzeba wydawać kasę na krążki identyfikacyjne (chociaż ja z nich robię później użytek, dumnie wiszą przy moim hełmie)
  • nienawiść knypków do Orków

Reasumując granie Orkiem to czysta przyjemność i naprawdę zachęcam do grania tą właśnie rasą, gwarantuje to dużo zabawy na sesjach.

frytol@alpha.pl

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...