Szpony Izis

1 minuta czytania

Broń ta została zaprojektowana specjalnie dla fanatycznie złej i pławiącej się w okrucieństwie oraz wymyślnych torturach królowej Izis. Uwaga, ze względu na szczególnie sadystyczny charakter tej broni, dobre postacie powinny mocno się zastanowić, zanim zaczną jej używać.

  • Trzon – nakładany na nadgarstek, robiony ze stali idealnie dopasowuje się do ręki właściciela. Ma on 4 otwory, w które można wkładać śmiercionośne szpony (wymienialne).
  • Wielkie pazury – ostre jak brzytwy tylko czekają na okazję, aby zatopić się w czyimś miękkim ciele. Idealnie pasują do otworów w trzonie. Nie ma szans, by wypadły z niego same z siebie (chcesz je wyjąć – zrób to sam).

Szpony nie potrafią przebić zbroi metalowej, ale mają 75% szans na pocięcie zbroi skórzanej. Ponieważ zadają rany szarpane, wymagają od właściciela siły co najmniej 4 lub więcej. Zadają obrażenia 2k6 (jeśli postać posiada siłę 7 lub więcej to do wyniku rzutu dodajemy 2). Broń można nosić na obu lub jednej ręce, uderzenie jedną ręką uzbrojoną w szpon kosztuje 1 atak (aby uderzyć dwoma dłońmi potrzebujemy 2 punkty ataku). Bardzo ciekawe jest także połączenie szpon w jednym, a miecz w drugim ręku.

Koszt: 300 ZK


Broń wykreował i przetestował Regis

xx152@kki.net.pl

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...