Chłopiec okrętowy

1 minuta czytania

W skomplikowanej strukturze załogi każdego większego statku chłopiec okrętowy odgrywa rolę równie ważną, jak trudną do sprecyzowania. Różne też mogą być jego koleje losu- od osobistego pachołka kapitana do pogardzanego przez wszystkich ciury. Bycie chłopcem okrętowym to pierwszy stopień wtajemniczenia w rzemiośle morskim, przez który przechodzi niemal każdy żeglarz. Jego zadaniem jest wykonywanie żmudnych i mało ciekawych prac, takich jak szorowanie pokładu, polerowanie armat, pomoc kucharzowi, szycie żagli, zwijanie lin i wiele, wiele innych.

Schemat rozwoju

SZ WW US S Wt ŻW I A CP ZR INT OP SW OGD
- +10 +10 +1 - +1 +10 - +20 - - +10 - -

Umiejętności

Gotowanie, wspinaczka, pływanie, wiosłowanie, bystry wzrok, 25% na krawiectwo, 50% na szybki refleks, 50% na szczęście, 50% na mocną głowę, 50% na bijatykę, 50% na odporność na choroby

Przedmioty

Skromna broń osobista (nóż, krótki miecz, kordelas), drewniane sztućce, obdarte ubranie, szczotka do pokładu, igła, nici. Prócz tego chłopiec okrętowy powinien mieć teoretyczny dostęp do wszystkich przedmiotów na statku( z wyjątkiem miejsc trudno dostępnych- na przykład kabiny kapitańskie).

Profesje wyjściowe

Żeglarz, bosman, żołnierz okrętowy, służący

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...