Tarcza Bojowa

1 minuta czytania

Tarcze bojowe zostały wynalezione w jednym z księstw granicznych – Tamerii. Tamtejsi rycerze hołdowali zasadzie „każda broń jest dobra, dopóki da się nią łeb rozłupać”. Tarcze bojowe okazały się w praktyce bardzo skuteczne. Kiedy ich właściciel w jakiś sposób stracił swój oręż podczas walki, niejednokrotnie ratowały życie. Prawdziwa tarcza bojowa jest wykonana z tytanu, więc bardzo trudno ją dostać.

Posiada kolec, dzięki któremu możemy zamiast normalnego ataku, zadeklarować atak kolcem, który zadaje rany kłute. Raczej nie ma szans, żeby się złamał lub zardzewiał. Jako cenę proponuję 150 ZK, ale oczywiście możesz ją zmienić. Dodatkowo podczas parowania możesz spróbować zranić przeciwnika. Uda się, gdy wykonasz udany test na zręczność z modyfikatorem minus 10%.

Komentarze

0
·
sorry ale takie pomysly jak ten psuja realizm, miales kiedys do czynienia z tarcza? na polu walki gdybym stracil miecz predzej wyciagnalbym bron zapasowa - najczesciej bron krotsza - sztylet a nawet nadziak, tarcza nie da sie atakowac, nawet jak ma "kolec" dziwne ze w historii nigdy nie mialy, bo waga wzmocniec i okuc stalowych sprawiala ze i tak musiala scisle przylegac do przedramienia, bo inaczej nie szlo jej utrzymac cala walke, zreszta wez jakis 3 kilogramowy przedmiot sobie do reki przywiaz w zgieciu i chodz tak pol godziny, a potem pomysl ze tarcze wazyly 6 a nawet 9 eh po co ja to w ogole napisalem

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...