Throrin Zabójca

3 minuty czytania

W czasach, gdy twierdza Karaz-a-Karak dumnie wznosiła się jako stolica krasnoludów (3000 lat przed Sigmarem), Throrin był sławnym władcą i doskonałym wojownikiem. Z przyczyny, która z biegiem lat utonęła w bezdennej otchłani czasu, został jednak okryty hańbą i niesławą. Nieświadomie, Throrin ustanowił rytuał, który miały kontynuować inne, splamione grzechem krasnoludy. Przemierzając bezludne tereny w poszukiwaniu śmierci, Throrin stał się pierwszym Zabójcą Trolli. Gdy jednak okazało się, że te bestie nie przyczynią sie do zmazania hańby, Throrin skierował swoją uwagę na większe i potężniejsze istoty, i tym samym stał się Zabójcą Gigantów. Niestety jednak, śmierć zdawała się umykać. W poczuciu winy, jako pokutę ustanowił kolejny, przerażający rytuał, dzięki któremu krasnoludowie, którzy nie znaleźli śmierci jako Zabójcy Trolli i Gigantów, mogli jeszcze bardziej zmniejszyć swoje szanse na przeżycie następnego dnia. Poranił okrutnie swe ciało i, poznaczony bliznami, powędrował jako pierwszy Zabójca Smoków, w poszukiwaniach jeszcze bardziej przerażajacych stworzeń. Za Throrinem, z rąk którego padła tym razem okrutna smocza bestia, ruszyło wielu zhańbionych krasnoludów.

Jak powiada legenda, mężny Throrin przeprowadził swoją z każdym dniem malejącą armię poprzez przeklęte Pustkowia, które przez wiele lat oczyszczał z wszelkich band istot Chaosu. Wreszcie, Throrin, już jako Zabójca Demonów, wraz z pozostałościami swojej armii odnalazł demonicznego księcia – syna Khorne'a, zwącego się Kragen'ome'nanthal. Według legendy, tytaniczna bitwa trwała przez trzy dni i noce. Ostatecznie, obficie krwawiąc, Throrin resztkami sił zadał demonowi zabójczy cios, tym samym narażając się na wściekłość Khorne'a. Podnosząc w górę swój potężny dwuręczny topór, niejako tym samym rzucając wyzwanie nadciągającym hordom Chaosu, Zabójcę Demonów postawił na nogi nie kto inny, lecz Grungi. Krasnoludzki bóg nakazał pozostałym Zabójcom Trolli i Gigantów, ażeby w imięThrorina Zabójcy opuścili Pustkowia Chaosu, gdyż ich grzechy zostały im odpuszczone. Następnie Grungi i Throrin rzucili się na hordę nadciągających istot Chaosu, wybijając wszystkie w pień. Pozostałe krasnoludy powróciły do swoich rodzinnych stron, by do końca życia snuć opowieści i spiewać o waleczności Grungiego i Throrina Zabójcy...

Throrin przedstawiany jest jako potężny, noszący egzotyczną biżuterię, muskularny krasnolud, o stojących pionowo, ufarbowanych na czerwono włosach i ciele pokrytym licznymi tatuażami.

Charakter: Neutralny

Symbol

Głównym symbolem Throrina jest potężny, dwuręczny topór o dwóch ostrzach. Jest to rownież broń ulubiona przez jego wyznawców.

Zasięg kultu

Throrin jest czczony przez wszystkich krasnoludzkich Zabójców Trolli, Gigantów, Smoków oraz Demonów na całym obszarze Starego Świata. Oddają mu również cześć wszyscy krasnoludowie, szczegolnie zaś ci, którzy przebywają w krasnoludzkich twierdzach.

Świątynie

Nie ma świątyń poświęconych Throrinowi, jak również nie ma kapłanów jego kultu. Jego wyznawcy oddają mu jednak cześć gdziekolwiek zaprowadzi ich przeznaczenie.

Przyjaciele i wrogowie

Wyznawcy Throrina odnoszą się przyjaźnie do wszystkich przodków krasnoludzkich, a szczególnie do wyznawców Grungiego. Kult Throrina ma niewiele wspólnego z innymi rasami, lecz ma respekt przed wyznawcami Sigmara. Wrogowie rasy krasnoludzkiej są jednoczesnie wrogami kultu Throrina.

Dni swiąt

Wyznawcy Throrina nie obchodzą żadnych dni świąt swojego boga.

Wymagania kultu

Kult jest otwarty tylko dla krasnoludów, którzy zhańbili się tak, że tylko honorowa śmierć w walce z potężniejszym wrogiem mogłaby zmazać ich niesławę.

Przykazania

Jedynym przykazaniem kultu jest, ażeby wszyscy krasnoludzcy Zabójcy Trollów, Gigantów, Smoków i Demonów wdawali się w walkę, gdy istnieje szansa na honorową śmierć, szczególnie, jeżeli ich przeciwnikiem jest istota znacznie potężniejsza. Tchórzostwo jest najwiekszą obrazą Throrina Zabójcy.

Używane czary

Throrin nie uznaje zdolności magicznych wśród swoich wyznawców. Liczą się tylko ich zdolności na polu bitwy.

Umiejętności

Wyznawcy Throrina mogą używać umiejętności odpowiednich dla ich profesji.

Próby

Throrin nie pragnie od swoich wyznawców poza zmazaniem hańby niczego więcej. A jako, że to zwykle jest równoznaczne ze śmiercią, inne próby byłyby raczej pozbawione sensu.

Błogosławieństwa

Najczęstszym błogosławieństwem zsyłanym przez Throrina jest czasowe powiększenie charakterystyk: Walki Wręcz, Inicjatywy, Siły Woli. Faworyzowane przez Throrina umiejętności to: wiedza o demonach, uniki, tropienie, silny cios, odporność na trucizny.

Autor: Alfred Nunez
Tłumaczenie: Szymon Grabowski

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...