Couronne

6 minut czytania

Wydarzenia z 11 Nachexen 858 r. zmieniły losy Couronne i całej Bretonii. Tego dnia czternastoletnia dziewczynka, Geneviev Brissous, żyjąca w biednej rodzinie z trojgiem rodzeństwa, poszła wraz z ojcem i siostrami po drewno nad rzekę Sannez. Niedaleko miejsca zbierania drewna Geneviev zobaczyła "piękną kobietę". Kobieta ta pojawiła się dziewczynce 18 razy pomiędzy 11 Nachexen a 16 Jahdrung. 24 Jahdrung "kobieta" powiedziała do dziewczynki "Módl się za biednych i nieszczęśliwych". Następnego dnia "kobieta" poprosiła aby Geneviev poszła do źródła, napiła się z niego po czym umyła. 13 ukazania od tamego czasu "kobieta" powiedziała: "Idź do kapłanów i powiedz im aby wybudowali tu świątynie i aby jeden z nich udał się tu z procesją". 25 Pflugzeit "kobieta" ponownie przemówiła do dziewczynki: "Ja jestem Shallya, Pani Litości".

Podczas każdego z tych spotkań bogini płakała, a jej łzy twardniały kiedy padały. Geneviev zebrała osiemnaście powstałych w ten sposób kryształów i zaniosło do świątyni Shally, powstałej przy błogosławionym strumieniu. Dalsze losy Geneviev nie są bliżej znane, jednak wiele źródeł podaje, iż zamknęła się w celi w swoim domu i do końca swych dni modliła się za biednych i nieszczęśliwych tego świata.

Kryształy powstałe z łez litościwej bogini są najpiękniejszymi kryształami na całym świecie. Wiele z nich zostało porozmieszczanych w innych świątyniach Shally i tylko przeorowie klasztorów wiedziali czym one naprawdę są. Po wielu latach nawet oni zapomnieli o ich pochodzeniu.

Wyciąg z księgi "Couronne – historia miasta" spisanej przez Alphonse Dumoulin, oficjalnego historyka diuka Couronne.

Święte Miasto: Couronne zostało zbudowane wzdłuż jednej większej rzeki i wielu źródeł wpadających do niej. Przy jednym z tych źródeł zbudowano wielką świątynię Shally "Lecznicę Świętej Geneviev". Pielgrzymi z całego świata i wszystkich religii przybywają tutaj aby napić się wody z błogosławionego źródła. Jest to również bardzo ważne miasto pod względem handlowym z stolicami Starego Świata.

Wschodnią stronę rzeki Sannez zamieszkują bogaci kupcy, jest to teren bogaty architektonicznie, zachodnia część natomiast stanowią doki. Ta część miasta jest we władzy bandytów i gangów. W wschodniej części można się cieszyć występowaniem gorących źródeł, drogi są czyste za sprawą dobrze rozpracowanych kanalizacji i ciągłemu przepływowi wody. Couronne jest najczęstszym miastem Bretonni. Historia całego miasta jest powiązana z osobą Geneviev Brissous zwaną również Świętą Geneviev.

Krótka historia miasta (Kalendarz Imperialny)

562 Założenie Couronne na brzegach rzeki Sannez. 858 Shallya pokazuje się 18 razy czternastoletniej dziewczynce, Geneviev Brissou. Bogini rząda wybudowania świątyni u źródła i roni 18 łez – kryształów.
862 Rozpoczęto budowę wielkiej świątyni pod bacznym okiem Diuka Archibalda Guinarda.
867 Położenie ostatniego kamienia świątyni, najwyższy kapłan kultu Shally opuszcza Gisoreux i przejmuje Couronne.
873 Genevieve przekazuje 18 kryształów świątyni którą nazwano jej imieniem.
891 Samotna śmierć Świętej Geneviev.
977 Unifikacja Bretonni przez Gillesa.
980 Orki i gobliny zostają zepchnięte do lasów.
950 Najwyższa kapłanka Madeleine II zadecydowała rozdzielić kryształy-łzy pomiędzy największe świątynie w Starym Świecie, aby zakończyć konflikt – kto ma je przejąć?
1423 Inżynier, Francois Robinet, instaluje w Couronne system kanalizacji i kanałów dostarczający bieżącą wodę do serca miasta (pierwsze miasto w Bretonni).
1812 Kiedy cała Bretonia padła ofiarą plagi Czerwonej Gorączki rozprzestrzenianej przez Skavenów, Couronne dzięki higienie i czystości zostało oszczędzone.
2308 Siostra Marie-Therese ustanawia zasadę "jeden zupy" polegającą na dawaniu zupy raz dziennie dla wszystkich biednych i bezdomnych którzy przyjdą prosić o pomoc.

Opis miasta

Świątynia Shally

Zwana również "Lecznicą Świętej Geneviev", jest to główna świątynia kultu Shally.

Skwer Jeanne Z Zatoki

To miejsce jest legendarne, to w tym miejscu Aeanne z Zatoki przemówiła do ludu mieszkającego w tym mieście, aby przeciwstawili się Estalijskim najeźdźcą. Przy tym skwerze znajduje się sąd i świątynia Vereny.

Fontanna Shally

Ta fontanna znajduje się przed wejściem do świątyni, pielgrzymi ciągle do niej przybywają aby się z niej napić. Woda z tej fontanny w kształcie bogini stojącej w basenie serca potrafi zdziałać cuda. Woda wypływa oczami statuły, a po dwóch jej stronach są mniejsze statuetki kwiatów.

Sąd

Sąd znajduje się na skwerze Jeanny z Zatoki, pomiędzy barakami straży a świątynią Vereny. Wszystkie decyzje prawne są tam podejmowane.

Zakon sióstr Eloiy

Założony przez Eloie, siostrę Shally, która poświęciła się ochronie świątyń swojej siostry i wszystkich jej wiernych. W zakonie tym są templariusze Shally którzy przechodzą bardzo ciężkie treningi. Nie są oni związani zakazem zabijania, jednak nikogo nie zabiją dopóki ich lub innych wiernych życie nie będzie w niebezpieczeństwie. Na terenie zakonu zobowiązują ich wszystkie prawa kapłańskie.

Świątynia Morra

Świątynia boga śmierci i snu, znajduje się obok Cmentarza Równości. Aktualnie nie ma w świątyni żadnego kapłana, gdyż ostatni umarł na dziwną chorobę. Grabarz ma umowę z każdą świątynią, że będzie grzebał ich wiernych dopóki nie przybędzie nowy kapłan Morra.

Świątynia Vereny

Świątynia Vereny, bogini sprawiedliwości, znajduje się na skwerze Jeanny z Zatoki koło sądu. Posiada największą bibliotekę w całym mieście. Tam można też bardzo często spotkać historyka Alphonsea Dumoulina.

Cmentarz Angeli

Jest to stary miejski cmentarz na którym już nie ma miejsca na nowe groby.

Zamek Diuka Couronne

Gubernatorem Couronne jest Godefroi Guinard, Diuk Couronne. Mieszka on w zamku na wzgórzu w centrum miasta ze swoimi dwoma spadkobiercami, Thibauldem i Robbetem. Zamek zamieszkuje również bardzo wielu wybitnych i ważnych ludzi, np. generał Bargadieł – głowa armii.

Świątynia Myrmidii

Świątynia bogini wojny jest w północnej części miasta koło targu.

Świątynia Jeanne z Zatoki

Patronka Gisoreux posiada również swą świątynię w Couronne. Jest to po świątyni Shally największa świątynia w tym mieście. Budynki templariuszy świętej Cecylii są zaraz koło świątyni.

“Zupa dla biednych”

Na zachodnim brzegu rzeki zakonnicy Shally codziennie karmią biednych i bezdomnych. Raz dziennie są w stanie dać im kawałek chleba, świeżego mięsa i coś do picia.

Źródlany park

Od kiedy założono Couronne miasto bardzo szybko się rozwijało. Kanały, karczmy i kąpieliska gorących źródeł zajęły miejsca ostatnich ostoi zieleni w mieście. Źródlany park jest ostatnią częścią miasta gdzie można zanleźć odrobinę zieleni. Przeważnie teren ten jest zatłoczony przez ludzi leżących na trawnikach luk kąpiących się w małych basenach z ciepłą źródlaną wodą.

Targ

Jest to targowisko na które towary przybywają łodziami z L’anguille lub za pośrednictwem karawan z Gisoreux. Można tam znaleźć wszystko od roślin rosnących na brzegach Sannez po przyprawy z Estalijkich zakładów w Magrittcie.

Rynek bydlęcy

Rynek ten znajduje się poza murami miejskimi gdyż mieszczanie nie są zadowoleni z widoku bydła ciągniętego ulicami ich czystego miasta.

Mały rynek

Jest to drugie miejsce w mieście gdzie można handlować. Na tym rynku pojawiają się towary pochodzące przeważnie z południa.

Cmentarz Równości

Jest to największy cmentarz w mieście. Został otworzony po zamknięciu Cmentarz Angeli. W tym mieści z racji starannej opieki kapłanek Shally umieralność nie jest tak wysoka jak w innych Bretońskich miastach, z tego względu “zasoby” cmentarza powinny wystarczyć na długo.

Gildia prawodawstwa

Jest to gildia w której ustanawiane są wszystkie prawa obowiązujące w mieście. Kontroluje ona podatki i handel. Jest, podobnie jak wszystkie takie instytucje w Starym Świecie, ofiarą korupcji. Wszyscy prawnicy są znani i lubiani, jednak zdarzają się czasami skandale z ich udziałem.

Gildia magów

W porównaniu do roli wielu świątyń, punktów pomocy i najsławniejszej gildii medyków, gildia magów odgrywa bardzo małą rolę w Couronne. Magowie wzywani są jedynie wtedy kiedy medycy, ani siostry nie są w stanie pomóc. Magowie w tej gildii zajmują się leczniczą dziedziną magii i wśród nich można znaleźć wielu zielarzy.

Gildia Inżynierów

Gildia inżynierów i architektów znajdująca się w Couronne jest najsławniejsza w całej Bretonni. Wszystkie budowle, kanalizacje, drogi, świątynie i wszystko co zrobione jest z kamienia mieszkańcy zawdzięczają ciężkiej pracy członków gildii.

Gildia przewoźników

Gildia przewoźników jest prężnie działającą organizacją, ponieważ Couronne jest jednym z głównych miast handlowych. Ma ona monopol na przewozy drogami z i do Couronne. Połączenie z gildią kupiecką spowodowało iż gildia przewoźników stała się również bardzo bogatą organizacją.

Gildia kupców

Gildia kupców, poza gildią medyków, stanowi najważniejszą gildię w Couronne. Wszystkie pieniądze z handlu w mieście po części trafiają do gildii co sprawia iż jest ona bardzo dochodowa. Gildia ta również zajmuje się zbieraniem opłat za bieżącą wodę, co jeszcze bardziej powiększa jej dochody.

Gildia medyków

Kierowana przez doktora Louisa Barboteau gildia przyczyniła się do otwarcia pierwszego w Starym Świecie autentycznego szpitala, gdzie każdy może liczyć na pomoc. Wielu wpływowych ludzi z całego Starego Świata przybywa do Couronne aby poddać się leczeniu najwybitniejszych lekarzy. Dzięki emu posiada wielkie wpływy i niemal niewyczerpywalne zasoby finansowe.

Templariusze świętej Cecylii

Templariusze ci są wyznawcami Jeanne z Zatoki, którzy zorganizowali się w Zakonie Świętej Cecylii. Są najpotężniejszą siłą militarną w mieście po armii Diuka. Mają zarówno zastępy piechoty jak i jazdy.

Baraki

Kapitan Roland Boureau rządzi strażą miejską w Couronne. Zajmują się oni pilnowanie wjazdów do miasta i są do utrzymywania porządku wewnątrz murów. Pod komendą kapitana znajduje się również najnowocześniejsze więzienie w Bretonni.

Kąpieliska

W mieście znajduje się wiele gorących źródeł, dlatego można znaleźć małe baseny z gorącą wodą. Służą one zarówno oczyszczaniu się jak i leczeniu niektórych chorób.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...