Khaine

2 minuty czytania

Khaine jest straszliwym panem morderstwa – patronem zabójców i morderców. Mówi się, że jest on zazdrosny o swojego starszego brata Morra i jego władze nad światem zmarłych i dlatego kradnie dusze tych, którzy zostali zamordowani albo złożeni jako ofiara w jego imieniu, budując w ten sposób swoje własne mroczne królestwo. Jest przedstawiony groteskowo kucająca postać z wielkim i złośliwym, uzbrojonym w kły pyskiem oraz z czterema ramionami, w których ściska sztylety.

Charakter: Zły.

Symbol: Sztylet ociekający krwią lub czaszka. Kapłani noszą czerwono-czarne płaszcze z kapturem. Każdy nowicjusz Khaina otrzymuje rytualny nóż (Obrażenia – ).

Zasięg kultu: Jego kult jest zakazany w całym Starym Świecie. Podziemne świątynie najczęściej można znaleźć w dużych miastach.

Świątynie: Sekretne kulty Khaina działają w głębokich podziemiach wielu miast Starego Świata, gdzie w ukrytych świątyniach, podczas obscenicznych rytuałów, składa się ofiary z ludzi.

Przyjaciele i wrogowie: Kult Khaina jest niechętny w stosunku do wyznawców Morra i Shally.

Dni świąt: Brak.

Wymagania kultu: Wyznawca Khaina musi być złego charakteru. Musiał również zabić chociaż jednego człowieka.

Przykazania: Raz na kwartał musi złożyć minimum jedną ofiarę z człowieka w imieniu Khaina.

Używane czary

Kapłani Khaina mogą używać następujących czarów magii Wojennej: Przekleństwo, Uśpienie, Aura oporu, Kradzież rozumu, Odporność na trucizny, Ognista kula, Mistyczna mgła, Świetlisty piorun, Wywołanie furii, Wymuszenie ucieczki, Wzbudzenie strachu, Promień wybuchu. Oraz czarów magii Iluzyjnej: Zniknięcie i Teleportacja.

Umiejętności

Oprócz zwykłego zakresu umiejętności, dostępnych dla nowicjusza i kapłana automatycznie otrzymują Torturowanie. Kapłani Khaina mogą wybrać jedną z następujących umiejętności na każdym poziomie: Cichy chód na wsi, Cichy chód w mieście, Czuły słuch i bystry wzrok. Płaci się za nie punktami doświadczenia w normalny sposób.

Próby

Najczęściej jest to złożenie jakiejś liczby ofiar lub zabicie szanowanej osoby (bez korzyści finansowej) np. burmistrza, barona itp.

Błogosławieństwa

Khaine faworyzuje umiejętności podane powyżej oraz testy: Skradanie się i Strach.

Komentarze

0
·
Tekst zawiera trochę nieprawdziwych informacji, np. od kiedy elfi bóg jest bratem ludzkiego boga? Z tego co mi waidomo Khaine jest bratem Asuryana...
0
·
Owszem, ale tekst zawiera wiadomości z 1 edycji Warhammera zatem nie jest błędna, tylko nieusystematyzowana.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...