Miecze Kriss i Conqueror

2 minuty czytania

Miecz Kriss (dwuręczny)

Ten miecz posiada własną duszę porozumiewa się telepatycznie z właścicielem, jest to tzw. Żywomiecz czyli żywy miecz. Parędziesiąt lat temu żyła w Górach szarych para zakochanych w sobie magów, Kriss oraz Jyrku. Walczyli przeciwko bardzo potężnemu nekromancie jego imię owiane jest tajemnicą bardzo prawdopodobne jest, że jeszcze żyje. Nekromanta chcąc się zemścić na Jyrku zamienił jego umiłowaną w miecz rozpatrzony Jyrku popełnił samobójstwo. Od tego czasu Miecz Kriss wędruje od właściciela do właściciela. Znaleźdź go można w całym Imperium jest na to 010% szans (rzucając k1000 czyli 3k10, jedna setki, druga dziesiątki, trzecia jedności), a w górach Szarych 050% szans.

WW I O P Wady Zalety
+20 +15 +4 +10 Przyrasta do ręki, pożera dusze Przebicie, przyciąga wzrok, zabójcze ostrze, krwotok

Przyrasta do ręki – miecz przyrasta do ręki nie da się go wypuścić ale jest o ½ lżejszy od zwykłego dwuręcznego. Jedynym pocieszeniem jest to, że miecz się może zdematerializować i zniknąć.

Pożera dusze – co najmniej raz w tygodniu musi pochłonąć jedną duszę wbijając ostrze w serce ofiary.

Przebicie – wbija się w ciało i w zbroje jak w masło.

Zabójcze ostrze – powoduje że rany ropieją są bardzo podatne na zakażenie i jest je bardzo ciężko opatrzyć.

Krwotok – osoba która zostanie zraniona tym mieczem będzie bardzo krwawić.

Conqueror

Na świecie istnieją trzy miecze Conqueror, jest to potężna dwuręczna broń. Znaleźć je można w jaskiniach ukrytych na Pustkowiach Chaosu. Poza pięknym wyglądem miecza, cechuje się również łatwością w posługiwaniu, jest lekki, i bardzo niebezpieczny dla nieuczciwej osoby która się nim posługuje.

WW I O P Wady Zalety
+15 - +3 +5 Osoba o charakterze złym lub chaotycznym dzierżąca broń zostanie w przedziwny sposób zabita, jest pożądany przez złodziei, gdyż bardzo ładnie wygląda. Run powrotu 2 razy dziennie, run cięcia dodatkowe k6 obrażeń raz dziennie

Magiczne przedmioty stworzone przez Xavier Moran.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...