Gargulec

2 minuty czytania

Te potwory to okropne drapieżniki o magicznej naturze, żyjące zwykle w ruinach i podziemnych jaskiniach.

Walka:

Gargulce na 90% zaatakują wszystko co zauważą, nie ważne dobre, czy złe. Ich naturalnie twarda skóra zapewnia doskonałą ochronę przed atakami. Gargulce preferują 2 rodzaje ataków: zaskoczenie i atak z góry. Licząc na swoje podobieństwo do jakiejś rzeźby, siedzą bez ruchu na szczycie budynku czekając, aż ofiara się zbliży. Gdy ofiara jest dostatecznie blisko, gargulec atakuje, starając się raczej zranić ofiarę niż ją od razu zabić (według nich najlepsze jest zadawanie powolnej, bolesnej śmierci).

Gdy potwór jest w ruchu, może czasami nieoczekiwanie spaść z nieba na ofiarę. W ten sposób może zaatakować 2 razy pazurami lub raz rogami. Aby zaatakować 4 razy, gargulec musi wylądować.

Zachowanie:

Gargulce żyją w małych grupach, nie interesując się prawie niczym oprócz wyszukiwania innych stworzeń, którym można zadać ból. Często gromadzą skarby, pozostałe po ich ludzkich ofiarach. Grupa ma zwykle ze sobą naręcze złota, zaś ich główny skarb jest starannie ukryty w siedzibie, zwykle zakopany lub złożony pod dużym kamieniem.

Ekologia:

Gargulce były rzeźbami, reprezentującymi groteskowe figurki ludzi i zwierząt. Później pewien nieznany mag użył potężnego czaru, by ożywić te potworne rzeźby. Rasa gargulców rozkwitła, rozprzestrzeniając się po świecie. Potwory nie muszą jeść ani pić, więc mogą stać bez ruchu tak długo jak chcą. Zabijają inne stworzenia nie dla pokarmu, ale dla własnego spaczonego poczucia przyjemności. Ponieważ są całkiem inteligentne, czasami służą złym panom. W tym przypadku są zwykle posłańcami lub strażnikami.

Statystyka Gargulca

Sz WW US S Wt Żw I A Zr CP Int Op SW Ogd
6* 30 - 6 6 12 80 2** 35 20 60 99 60 -

* – kiedy lata, jak jest na ziemi szybkość wynosi 3
** – kiedy jest w powietrzu, kiedy stoi ma 4 ataki

Margulec

Margulec jest bardziej potworną wersją gargulca. Żyje głównie w jaskiniach. Jego skóra tak bardzo przypomina kamień, że na 20% zostanie niezauważony, gdy stoi naprzeciw ściany. Atakuje dwoma łapami, rogami i paszczą. Mówi we własnym języku i mowie gargulców. W 20% przypadków będzie z gargulcami, albo jako przywódca, albo mistrz.

Statystyka Margulca

Sz WW US S Wt Żw I A Zr CP Int Op SW Ogd
* 30 - 7 6 1 90 3** 35 40 70 99 65 -

* – kiedy lata, jak jest na ziemi szybkość wynosi 3
** – kiedy jest w powietrzu, kiedy stoi ma 5 ataków

by Michał "Muuak" Bartosik

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...