Nowe zasady Walki Wręcz

2 minuty czytania

Nowe zasady walki wręcz dotyczą tych graczy, którzy potrzebują utrudnienia. Zbyt dobre postaci zawsze trafiają i zabijają, co w końcu robi się nudne. Także postanowiłem trochę te zasady, opisane w podręczniku, zmienić.

Każdy bohater ma zawsze bazowe 20% szans na trafienie przeciwnika, do tego dodaje się różnicę – WW atakującego od broniącego się (np. Marcus ma 67 WW i atakuje Narga, który ma 71 WW, więc standardowe 20% + (–4), gdy wynik jest minusowy odejmuje się go od bazowego WW, z tego wynika, że Marcus ma 16% szans na trafienie Narga). Jeśli wynik nie będzie minusowy to dodaje się jego wartość do bazowego 20% (Narga atakuje Marcusa, wtedy 71 – 67 = 4, czyli 20% + 4, co daje 24% szans na trafienie).

Jeśli zdarzy się, że Macus nie trafi i jeśli wyrzucił powyżej 16%, a poniżej jego walki wręcz ich miecze zwarły się ze sobą i mogą dalej walczyć, a jeśli powyżej jego walki wręcz zamachnął się i ma modyfikator Inicjatywy –10.

Oto modyfikatory związane z Walką Wręcz:

Okazja do Modyfikowania WW O I
Duży cel powyżej 2m wysokości +10% - +10%
Mały cel poniżej 1m wysokości -10% - +10%
Szarża +5% +1 +10%
Atak nietrafiony patrzy wyżej - - -10%
Atak trafiony tzn. na kostkach wypadnie 01 +10%* +2 +10%
Atak z zaskoczenia +40% +5 +40%
Atak od tyłu +30% +1 +20%
Atak z prawej lub lewej strony +10% - +10%
Nietrafiona szarża -20% - -20%

Wszystkie modyfikatory dodaje się do bazowego 20%

* – w następnym ataku

Zdarzyło Ci się może, że stało dwóch albo trzech przeciwników obok siebie i pomyślałeś – „Gdyby tak dało się zabić ich wszystkich równocześnie...”? Oto zasada, która powie Ci, jak tego dokonać. Obrażenia zadane muszą mieć wartość większą, niż punkty żywotności i jeszcze zejść do –10, wtedy miecz lub broń sieczna (nie obuchowa) przechodzi przez ciało i może trafić innych przeciwników. Broń obuchowa działa tylko przy rękach, nogach i głowie. Jeżeli cios trafi w głowę, żywotność musi zejść do –6, dla rąk Żw musi mieć –7, dla nóg –8.

Rozszerzenie zasad stworzone przez Rysioo.

e-mail: rysioo@poczta.arena.pl

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...