Mikstury

4 minuty czytania

Podane poniżej wskazówki do produkcji mikstur zdobywać można na każdym poziomie zielarza, medyka, czy aptekarza. Koszt ich poznania to 25 PD za każdą. W wypadku, gdy umiejętność produkcji konkretnej z nich nie zostanie wykupiona, osoba wytwarzająca miksturę musi wykonać test Int (nieudany oznacza nieumiejętne wykonanie substancji i pociąga za sobą konsekwencje opisane w każdym przypadku oddzielnie).

* Mikstury oznaczone tym symbolem są uzależniające.

 • Orcisium*

Mikstura regeneracyjna – tworzona z ekstraktu odwodnionej krwi, wypita przywraca 2 PŻ (z jednego orka powstają dwie porcje tej substancji). Polana na ranę z dodatkiem drobno pokruszonego kryształu górskiego zatrzymuje krwawienie.

Nieumiejętne jej przyrządzenie powoduje u pacjenta wymioty.

 • Superkraft*

Mikstura giganciej siły – ekstrakt z mięśni i kości olbrzyma gotowana z diamentem, wypita zwiększa siłę o połowę siły olbrzyma, z którego została przyrządzona (z półolbrzyma 1/4 jego siły). Z jednego olbrzyma otrzymasz 4 porcje, z półolbrzyma 2. Diament należy trzymać w naczyniu z preparatem, po zużyciu napoju diament mętnieje i traci wartość. Substancja działa k6 tur.

Nieumiejętne przygotowanie powoduje u pacjenta wymioty.

 • Orcs*

Wywar z ziela o tej samej nazwie daje brązowo-bursztynowy płyn. Zwiększa siłę zażywającego o 1/3 obecnej siły. Preparat działa 2k10 tur, później powoduje nadmierne pocenie się przez około 6 godzin.

Nieumiejętne przygotowanie preparatu powoduje odwadnianie się organizmu aż do całkowitego odwodnienia i śmierci.

 • Steinhaut

Maść kamiennej skóry – ekstrakt ze skóry i mięśni troglodyty. Należy nią smarować ciało, omijając miejsca stawów – skóra rogowacieje dając 1 punkt pancerza na posmarowanym miejscu. Z jednego troglodyty przygotuje się 3 porcje (trzy posmarowania ludzi wzrostu 160-180 cm). Z posmarowanych miejsc wypadają włosy. Maść zaczyna działać po k6 turach, a jej działanie trwa k6 tur.

Nieumiejętne jej przygotowanie powoduje opłakane skutki – skóra może z jednej strony uczynić skórę niesłychanie wrażliwą, a z drugiej na stałe ją utwardzić.

 • Reptilionum*

Preparat wzmacniający skórę – wykonywany ze skręconych łodyg ziela o tej samej nazwie. Wzmacnia skórę dając jej 1 punkt pancerza na całym ciele. Żeby się nie uzależnić, należy po nim pić kozie mleko. Preparat działa k4 tury.

Nieumiejętne przygotowanie substancji powoduje komplikacje zbyt wrażliwej, bądź zbyt twardej skóry.

 • Basiliscum

Maść przenikliwego widzenia – po posmarowaniu nią powiek postać może widzieć przez zamknięte, a nawet zawiązane oczy. Preparat przyrządzany jest z ekstraktu oczu bazyliszka. Z jednego stworzenia uzyskasz 2 porcje.

Nieumiejętne jego przyrządzenie może spowodować przebarwienie źrenicy, zajście jej bielmem na okres k10 tygodni, lub wypalenie oczu w skrajnych przypadkach. Substancja działa k10 tur.

 • Kaths*

Zwiększenie zasięgu wzroku – specjalny rodzaj tytoniu fajkowego maczanego w wywarze z oczu sokoła i nalewce z orzechów laskowych. Zwiększa i zaostrza wzrok dwukrotnie. Działanie – k10 tur, później może wystąpić łzawienie i zaczerwienienie źrenic.

Nieumiejętne przygotowanie preparatu powoduje nudności zawroty głowy i wymioty.

 • Afrodyzjak*

Jak sama nazwa wskazuje – skroplony wywar z mandragory i korzenia selerum (w proporcjach 3:1) – mętny, łatwo rozpuszczalny i bezwonny płyn silnie podniecający (podwaja ogładę postaci zażywającej preparat). Działa k12 tur.

Nieumiejętne przygotowanie substancji powoduje u pacjenta nadpobudliwość seksualną, stałą erekcję lub skłonności do gwałtu.

 • Platado*

Substancja zwiększająca szybkość – wytwarzana ze ścięgien wywerna połączonych w wywarze z zielem o tej samej nazwie co preparat. Srebrny proszek do wdychania nosem przez słomkę, zwiększający prędkość o połowę obecnej. Działa przez k20 tur.

Nieumiejętne przygotowanie substancji powoduje zanik ścięgien lub ich zerwanie. Podobnie częstsze stosowanie preparatu niż raz na trzy dni powoduje nadwerężenie ścięgien.

 • Co-Cars*

Przyspieszacze reakcji – skrystalizowany wywar z grzybów, brązowe kulki do palenia w odpowiedniej lufce lub do przygotowania wywaru. Dwukrotnie zwiększa inicjatywę. Preparat działa k20 rund, później zapada się w sen trwający k10 godzin.

Nieumiejętne przygotowanie powoduje u pacjenta chorobę nadpobudliwości.

 • Gobis*

Brak potrzeby snu – świeże zielone liście rośliny o tej samej nazwie (ich świeżość można utrzymać przechowując je w nalewce z tychże ziół na spirytusie). Są to gorzkie liście do żucia. Biorący nie odczuwa senności przez trzy doby, potem jednak zasypia kamiennym snem na 24 godziny.

 • Czarny lotos*

Zwiększa siłę i wytrzymałość – szary proszek przypominający sadzę kominową, tworzony z korzenia egzotycznej rośliny o tej samej nazwie. Wdychany nosem dwukrotnie zwiększa siłę i wytrzymałość. Czas działania preparatu k10 tur, później żywotność spada o jeden punkt. Gdy spadnie do poziomu 2, spada wytrzymałość o 1 punkt i tak aż do końca (śmierci).

Nieumiejętnie przygotowany powoduje stany lękowe i psychozę maniakalną – silnie uzależniający.

 • Zielony lotos*

Esencja z białych listków egzotycznej rośliny o tej samej nazwie – wypicie wywaru daje efekt jasnowidzenia, kosztem zwiększenia obłędu o k4 punkty. Czas działania substancji k20 tur, po tym okresie postać zapada w rodzaj odrętwienia będącego półsnem na 10 godzin.

Nieumiejętne przygotowanie substancji powoduje chorobę melancholii.

 • Paraliticium

Maź paraliżująca – śmierdząca, do wypicia wytwarzana z pewnego gatunku pasożytniczego grzyba pomieszanego z wywarem z padliny. Powoduje paraliż i powolną śmierć głodową w całkowitej świadomości, organizm nie usypia, ani nie wydala wody. W niewielkich ilościach jest to lekarstwo na odwodnienie organizmu.

Nieumiejętne przygotowanie powoduje wymioty i wypalenie przewodu pokarmowego.

 • Stagar

Wyczerpanie organizmu – rozpuszczalne zielone kryształki wykonane ze skrystalizowanego wywaru trującego bluszczu i proszku kamienia zwanego karbunkułem. Ich wypicie powoduje chorobowe wyczerpanie organizmu, zawroty głowy utratę świadomości, padaczkę. Choroba trwa 10 dni. Najlepiej rozpuszcza się w alkoholu.

 • Solcal

Wapnienie części ciała wystawionych na działanie słońca – preparat przygotowany ze skóry i mózgu wampira. Jest to biała mączka, którą należy dmuchnąć na odkryte części ciała. Najczęściej powoduje śmierć w efekcie wykrwawienia się, lub utratę skruszałej kończyny. Proszek utlenia się po około 2 dniach (nie można go zmyć).

 • Snake

Trucizna – silnie skoncentrowany wywar, biała, gęsta i lepka ciecz wykonana z ziela o tej samej nazwie i sproszkowanych kości skawenów. Zabija natychmiast każdą istotę o wadze poniżej 50 kg, wszystkich ważących więcej powala straszliwym bólem.

Nieumiejętnie przygotowana powoduje nadmierne owłosienie ciała i utratę powonienia na okres k8 dni.

 • Diabolicum

Trucizna – żywica krzewu o tej nazwie do smarowania broni. Kolorem przypomina krew. Trafienie bronią, która jest nią pokryta, wymaga od ofiary natychmiastowego testu wytrzymałości – nieudany oznacza natychmiastową śmierć. Pnącza tej rośliny występują w grobowcach mających ponad 500 lat, pod warunkiem, że panuje tam wilgoć, a temperatura nie spada poniżej 10 stopni Celcjusza.

 • Laxin

Środek przeczyszczający – wykonany z kompletu ziół wymieszanych z olejem lnianym i mlekiem. Powoduje biegunkę lub rozwolnienie, doskonała odtrutka na większość trucizn.

Złe przygotowanie nie powoduje rezultatów.

 • Stabulus

Środek przeciwrozwolnieniowy – preparowany z kompletu ziół, w skład których wchodzą brązowe ziarna kakaowca. Podawać przy czerwonce i odwodnieniu chorobowym, przywraca zdrowie w ciągu k2 dni.

Źle spreparowane nie powodują żadnych szkód, ale też nie pomagają.

By Łukasz Krawiec

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...