posiadlosc

Egzekutor

2 minuty czytania

(Oto profesja która nie wiem czy jest potrzebna, bo kto chciałby przez cały dzień ścinać głowy lub wieszać!!) Egzekutor jest przeważnie żołnierzem lub człowiekiem służącym lokalnym władzą. Kiedy jakaś osoba zostanie uznana winną popełnionej zbrodni czasami karą jest ścięcie głowy. Szlachta ma zawsze koło siebie osobę która zna się na tego rodzaju robocie. Człowiek ten kiedy ma ściąć komuś głowę ubiera czarny kaptur, od tej pory żadne znajomości ofiary kata nie pomogą mu wyjść z tego żywym. Założenie kaptura oznacza, że tego nie robi człowiek tylko zakapturzona postać. Tego nie zrobił Franz, to był człowiek w czarnym kapturze. Kiedy Franz wkłada kaptur i wychodzi na szafot już nie jest Franzem, jest przedłużeniem ramienia sprawiedliwości, jest egzekutorem, jest katem.

Schemat rozwoju

SZ WW US S Wt ŻW I A CP ZR INT OP SW OGD
- +20 - +3 +1 +4 +10 +1 +20 +20 - +30 +20 -

Umiejętności

Broń specjalna: dwuręczna, halabarda, raniące uderzenie, silny cios, celny cios, bijatyka (wrestling – jeśli ofiara z jakiegoś powodu stwarza problemy).

Przedmioty

Wielki dwuręczny topór, czarny kaptur, dodatkowa zapłata.

Profesje wejściowe

Łowca nagród, strażnik więzienny, najemnik, żołnierz, oprawca.

Profesje wyjściowe

Łowca nagród, strażnik więzienny, sierżant najemników, reketer, handlarz niewolników, oprawca.

Adnotacje

Oto kilka uwag dotyczące może nieco kontrowersyjnego schematu rozwinięć: Wysoka WW nie jest potrzebna aby trafić w nieruchomy cel, albo kopnąć stołek pod wisielcem. Ale Kat chce być uważany za potężnego gościa któremu nikt nie podskoczy. Takim właśnie chce go widzieć szlachta. Wysoka siła jest potrzebna do zadania tego jedynego uderzenia kończącego życie podejrzanego, nikt nie chce oglądać jak kat poprawia swoje nieudane cięcie. Co do rozwinięć OP i SW to są one niezbędne, przecież zajęcie to wymaga od człowieka bardzo dużej odporności psychicznej. Kat musi zachować zimną krew i wykonać swoje zadanie nawet wtedy kiedy ma pozbawić głowy swego przyjaciela.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...