Rogaty Szczur

2 minuty czytania

Rogaty Szczur jest przerażającym skaveńskim bogiem. Jest on odpowiedzialny za pojawianie się zaraz, a jego wyznawcy są znani jako intryganci i kłamcy. Często jest przedstawiany jako bardzo wysoki szczuro-człowiek lub przerośnięty szczur.

Charakter

Chaotyczny.

Symbol

Symbolem Rogatego Szczura jest trójkąt zwrócony jednym wierzchołkiem do dołu. Linie tworzące boki trójkąta są przedłużone tak, że wystają nieco poza figurę. Znak ten często jest malowany na tarczach i zbroi Szarych Proroków lub skaveńskich wojowników. Numerem przypisywanym bogu jest trzynastka.

Zasięg kultu

Rogaty Szczur jest czczony przez wszystkie skaveny, aczkolwiek kult nie jest ograniczony tylko do nich, wielu ludzi oferuje temu bogu swoje modlitwy i ofiary. Takich ludzkich wyznawców można spotkać w miastach Imperium, gdzie służą jako szpiedzy skavenów lub dostarczają ofiar. Wielu z nich ma nadzieję uniknąć losu jaki ma spaść na rasy. Organizacja tych kultów różni się znacznie. Niektórym przewodzą skaveni, którzy odprawiają dziwaczne rytuały w katakumbach głęboko pod miastami, a innym ludzie kontaktujący się co jakiś czas ze skavenami, aby dowiedzieć się jak najlepiej mogą przysłużyć się Rogatemu Szczurowi. Kultyści na wysokich stanowiskach robią co w ich mocy, aby powstrzymać lub spowolnić modernizację terenów miejskich, a także wszelkie prace w kanałach.

Świątynie

Główna świątynia kultu Rogatego Szczura znajduje się w skaveńskim mieście Skavenblight. Ta starożytna świątynia wybudowana została u stóp wieży sięgającej chmur, którą z kolei wybudowali ludzie i krasnoludy. Obecnie nie istnieje żadna inna świątynia tego boga, ale jest kilka ołtarzy jemu poświęconych w niektórych skaveńskich twierdzach, kryjówkach, a nawet ukryte w kanałach pod miastami Imperium.

Przyjaciele i wrogowie

Wszystkie cywilizowane rasy jak ludzie, elfy czy krasnoludy są naturalnymi wrogami w oczach wyznawców Rogatego Szczura. Oczywiście chce On, aby skaveni przejęli władzę nad innymi rasami i dlatego pozwala na tymczasowe pakty ze zdrajcami i innego rodzaju głupcami. Sojusze zawierane tylko po to, aby szerzyć dezinformację, nieufność i korupcję. Ten kult jest wrogi nawet wobec innych bogów chaotycznych, poza kultem Nurgla, który nie jest przeszkodą.

Święta

Jest tylko jedno święto dla wyznawców Rogatego Szczura – Dzień Inkarnacji Rogatego.

Wymagania kultu

Nie-skaveńscy wyznawcy muszą mieć skompletowaną przynajmniej jedną profesję wojownika lub czarodzieja, aby zostać zaakceptowanym przez innych członków kultu i nie zostać złożonym w ofierze Rogatemu Szczurowi.

Przykazania

  • Zawsze sympatyzować z planami skavenów.
  • Nigdy nie odmawiać wykonania rozkazu Rady Trzynastu.
  • Robić wszystko, aby zniszczyć cywilizację.
  • Nigdy nie wątpić w nadrzędność skavenów.
  • Nigdy nie wyjawiać informacji o prawdziwych celach kultu osobom nie wtajemniczonym.

Czary

Wyznawcy Rogatego Szczura, którzy nie zostali obdarzeni możliwością przemiany spaczenia w moc magiczną nie regenerują Punktów Magii, nawet jeśli wcześniej byli czarodziejami. Kapłani i Szarzy Prorocy mogą używać wszystkich czarów magii wojennej.

Próby

Próby zazwyczaj obejmują odnalezienie specyficznego kawałka spaczenia, zabicie kogoś, zdradzenie sojusznika, albo infiltracja cywilizowanej społeczności. W rzadkich przypadkach próby dotyczą wybudowania tunelu do określonego miejsca lub przygotowanie jakichś kanałów na np. inwazję.

Błogosławieństwa

Najbardziej znanym błogosławieństwem jest możliwość transformacji spaczenia w moc magiczną. Innymi mogą być dodatni modyfikator do kłamstwa, czy umiejętności: Wyczucie kierunku (tylko pod ziemią), Odporność na choroby, Cichy chód w mieście.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...