Slannesh

6 minut czytania

Królestwo Slannesha było ciche i spokojne, przepełnione słodką korupcją. Spokój nie był jak w grobie ani przed śmiercią, nie był również jak spokój po burzy. Był to spokój zła oczekującego aby się spełniło: cisza przed burzą. Nagle tą ciszę przepełniły wrzaski bólu i przyjemności. Demony Slannesha mutowały przyjmując nieskończoną ilość twarzy i kształtów, zabawiając się zarazem w zakazane przyjemności, okrzyki bólu zmieniały się w ciche westchnienia przyjemności.

Kiedy przeszedłem przez granicę Królestw Slannesha moje oczy były zszokowane delikatnymi kolorami, a uszy niekończącym się spokojem. Zacząłem wierzyć że wszystko można zrobić jeśli będzie się to robiło ze spokojem. Otaczał mnie miły dźwięk, a powietrze było przesączone najlepszymi perfumami. Dźwięki pochodziły od kamieni i skał brzmiąc jak setki małych, głodnych pszczół. Kiedy otworzyłem oczy, ujrzałem poruszającą się ziemię, różnego rodzaju istoty poruszały się to znikając to pokazując się na nowo. Wszystkie wirowały w niezwykłej przyjemności. Kiedy jeden padł, nie mogąc oddychać, reszta śmiała się z jego losu. Ciało powoli “tonęło” w ziemi, a z mazi wychodziła nowa bestia. Kiedy byłem świadkiem uniesień tych istot one widziały mnie, kiedy zatrzymały na mnie swe oczy, odwróciłem się i uciekłem przez wzgórza Królestw Slannesha. – Marius Hollseher, Lieber Malefic

Slaanesh jest Panem Przyjemności, któremu dedykowane są wszelkiego rodzaju przyjemności łamiąc zasady dobrego zachowania. Slannesh przyjmuje formę bisexualnego humanooda (męska po prawej stroni, a damska po lewej). Jego wygląd jest niemal idealny i nie posiada żadnej skazy. Nie są nią również dwie pary rogów wyrastających z bujnych złotych włosów. W prawej ręce dzierży zawsze swój największy skarb: Magiczne Jadeitowe Berło.

Symbol

Symbol Slannesha jest jednakowy dla obu płci. Kultyści często noszą szaty zotwarte z prawej strony, aby szybko mogli się z nich wydostać i poddać się cielesnym rozkoszom.

Liczba

Slannesh wiązany jest z cyfrą 6, która jest w różny sposób przedstawiana przez różne oddziały. Zdarza się że jest 6 kultystów w siatce lub jest ich tyle ile wynosi wielokrotność szóstki.

Zasięg kultu

Slaanesh nie jest czczony na polach bitew. Jest przeważnie czczony w tajnych społecznościach w Starym Świecie, szczególnie w wyższych klasach Bretonii i w części Tileii i Estalii. Slannesh zachęca swoją osobą ludzi którzy szukają w swoim życiu nowych źródeł przyjemności. Niektórzy czczą go jako Slannesha uważając iż jest jednym z głównych panów chaosu, inni natomiast czczą go pod innymi różnymi imionami. Bardzo charakterystyczne jest iż wierni często poddają się przyjemności uczestniczenia w orgiach. Slannesh prawie w ogóle nie jest popularny wśród nieludzkich istot, jedynie Elfy nieludzi czasami popadają w chęć zakosztowania czegoś innego.

Święte dni

Wierni spędzają wszystkie swoje uroczyste dni na orgiach będąch główną częścią ich życia.

Przyjaciele i wrogowie

Slannesh jest nastawiony w sposób naturalny do większości innych bogów chaosu, z wyjątkiem Khorna który jest całkowitym zaprzeczeniem teologii Slannesha. Jest niemal pewne iż członej jednego kultu Slannesha (np. z Altdorfu) znajdzie pomoc w innym kulcie (np. z Nuln).

Wymagania kultu

Wszyscy są mile widziani w zastępach Slannesha. Jedynym wymaganiem jest chęć czerpania przyjemności wszystkimi środkami, i poddawania się przyjemnością kiedy tylko jest to możliwe do końca swojej egzystencji. Wszyscy wierni niemal w ogóle nie poddają się jakimkolwiek zasadom moralnym i narzuconym przez społeczeństwo.

Demony

Strażnik Tajemnic Q'thlahsi'issho'akshami

To są większe demony Slannesha, pojawiają się jako masywne odwzorowania Minotaurów. Mają po dwie pary rąk, z czego górna para zakończona jest krabimi szczypcami. Mają jedną kobiecą pierś, a ubrane są w koszulkę kolczą z lekkim ubraniem. Znają po sześć czarów z różnych poziomów, za każdym razem się czar udaje.

Demonice Q'tlahs'itsu'aksho

Demonice Slannesha są mniejszymi demonami, są używane wszędzie tam gdzie mogą się przydać. Demonice są piękne jak Slannesh, jednak ich uroda jest nienaturalna i może spowodować obrzydzenie zamiast zauroczenia. Demonice przyjmują postacie humanoidalnej istoty z jedną kobiecą piersią, często mają długie blond włosy (czasem zielone). Są wymalowane i wytatuowane. Ich ręce są zakończone szczypcami, a z tyłu mają skorpioni ogon.

Nagrody

01-03 Twarz Slaanesha
04-08 Twarz Strażnika Tajemnic
09-14 Twarz demonicy
15-20 Twarz fanatyka
21-25 Podniosła Twarz
26-35 Krabopodobne szczypce
36-50 Biseksualność
51-55 Chwytny język
56-65 Przyrost (WP+10)
66-73 Naznaczony (wszyscy go znają)
74-81 Bardzo płodny
82-86 Rogi Slannesha (+1 A rogami)
87-91 Piżmo (Bardzo atrakcyjne piżmo każdy podczas walki zwraca uwagę –10 WW)
92-96 Skorpionii ogon
97 Znak Slannesha (Run na ciele)
98 Demoniczne imię
99-00 Atrybut chaosu

Księga Przyjemności

Posiadanie tej księgi jest ściśle zakazane w całym cywilizowanym świecie poza miastem Moussillon, a nawet tam jest bardzo rzadkim wydarzeniem przyznanie się do posiadania kopii tej księgi.

Jak dotąd wiadomo została ona napisana przez Najwyższego kapłana Slannesha w Bretonii w 1890 r. kalendarza imperialnego. Przetłumaczono ją na wiele języków ale najbardziej znana wersja jest w języku Bretońskim i zawiera 75 stron. Wiele wersji jest również ilustrowana. Najsławniejszym ilustratorem był Knuff, a jego dzieła są najbardziej doceniane ze wszystkich, księgi takie posiadają niesamowitą wartość nawet wśród tych którzy natychmiast by je spalili.

Książka sama w sobie jest napisana przejrzyście i interesująco, co jest zaskoczeniem gdyż wyznawcy Slannesha nie grzeszą zbytnią inteligencją. Co do ich kultu jednak potrafią mówić rzeczowo i treściwie.

Pierwsza część księgi poświęcona jest wszelkiego rodzaju sztukom uwodzenia. Jeśli BG czyta księgę wykona udany test Int i ma 100 PD do wydania może nauczyć się sztuki uwodzenia. Kolejna część księgi poświęcona jest psychologii ras inteligentnych, dlatego po udanym teście Int i wydaniu 100 PD BG może mieć dodatkowo 10% w kontaktach z przedstawicielami wszystkich ras inteligentnych.

Kolejna część poświęcona jest antykoncepcji, jest ona uważana za istny horror przez wszystkich wyznawców Talla i Rhyi gdyż uważają oni iż niszczy to naturalny tryb życia.

"Oczyszczona" wersja tej księgi dostępna jest na wszystkich szlacheckich domach i jej podstawowa wersja kosztuje 150 zk, cena uzależniona jest od języka, ilustracji, rodzaju oprawy, przekładu, autora ilustracji, itd. Handlowanie i posiadanie tej księgi jest jednak zabronione, nie ze względu na erotyczną zawartość, ale ponieważ stanowi krok do zagłębienia się w otchłań Królestw Slannesha. Każda z Gildii Kurtyzan posiada swoją własną kopię tej księgi, służy ona do nauki kandydatek, które muszą przejść później odpowiednie testy aby dołączyć do gildii.

Księga Ciała

“Mdlący słodki zapach palącego mięsa i drewna wypełnił powietrze. Pokonanie wyznawców zakazanego kultu było trudniejsze niż Albrech Jager –łowca czarownic, mógł się spodziewać. 13 członków prowadzonych przez potężnego maga, który spalił się w swojej ukrytej świątyni. Albrecht rozglądnął się wśród zgliszczy w poszukiwaniu pułapek pozostawionych przez pomioty chaosu. Większość małego magazynu obróciła się jednak w popiół, nic nie pozostawiając. Ciała kilku kultystów wraz z swoim przywódcą spoczywały w gruzach. Sztylet ofiarny i wielka czarna księga to wszystko co przetrwało ogień. Albrech zgiął się aby przejrzeć się dokładnie czarnej księdze i stracił oddech...”

Jedynie kilka ksiąg w Starym Świecie wywołuje takie obawy jak Księga Ciała. Wśród wrogów Chaosu jest zwana Przeklętą Księgą, Czarną Księgą i Skórzanymi Kartami.

Jest ona unikana przez przeciwników Slannesha, któremu jest poświęcona. Są pogłoski iż istnieją kopie i tłumaczenia księgi, ale istnieje tylko oryginał. Została ona zapisana podczas rebelii Mrocznych Elfów około 5250 lat temu. Sama księga jest bardzo wielka ma 24 cale wysokości,18 szerokości i 6 głębokości. Na okładce umieszczona jest twarz demona Slannesha, a każda z 666 przeklętych stron zrobiona jest ze skóry demonic. Księga jest bardzo magiczna, jej potęgę można wyczuć nawet nie posiadając umiejętności wyczucie magii. Zawiera rytuały, czary, receptury alchemiczne, mroczne msze i modlitwy i szczegółową historię kulty Slannesha. Jest legenda iż każdy śmiertelnik który przeczyta choć jedno słowo z tej księgi, staje się sługą Demonicznego Księcia Slannesha. Księga przechodziła przez 5250 lat z pokolenia na pokolenie, wielu prubowło ją zniszczyć, ale nikomu się nie udało. Była palona, pokryta świętą wodą, zjedzona przez hydrę, święcona i zatapiana w ołowiowej skrzyni na dnie oceanu, palona kwasami, zabezpieczana i niszczona czarami, rozrywana, ale zawsze w jakiś niezrozumiały sposób kartki odnajdywały się i tworzyły od nowa całość. Nikt nie zaszedł tak daleko, aby chociażby zniszczyć choć jedną ze stron tej księgi.

“... jego ręce drżały, Albrecht sięgnął po księgę. Wydawała się wibrować w jego rękach, a dotyk był najprzyjemniejszą rzeczą jaką od dawna wykonał. Była ciepła, prawdopodobnie od ognia. Niesamowite kolory okryły okładkę w słońcu poranka. Albrech poczuł zapach porannych kwiatów i zaciągnął się głęboko. Podniósł księgę bliżej chroniąc ją przed ciągle opadającymi resztkami zgliszczy na wietrze. Musiał ją szczegółowo przestudiować aby być pewnym iż jest to Księga Ciała. Starł kuż z okładki i położył ją na części ocalałego drewna. Albrecht otworzył księgę i przeczytał pierwsze słowo...”

Informacje dla MG

Księga jest jedyna w swoim rodzaju i nie powinna stanowić celu żadnej kampanii. Po świecie krążą dwie kopie tej księgi spisane przez najwyższych kapłanów Slannescha wiele lat temu. Okładka wygląda bardzo staro i jest bardzo zniszczona, zachowują się na niej obrazy prób jej zniszczenia. Każdy kto zbliży się do księgi na odległość 10 m. Poczuje powiew dzikich kwiatów, spowoduje to u każdej normalnej istoty chęć zaciągnięcia się przyjemną wonią. Należy wówczas wykonać test SW z modyfikatorem -10, nieudany wywołuje chęć ochrony księgi przed jakąkolwiek interwencją mogącą ją uszkodzić. Test należy wykonać za każdym razem kiedy ktoś znajduje się w odległości 10 m. Jeśli księga zostanie zamknięta wtedy może się przeobrazić, wzmocnić swoją interwencję i modyfikator do testu może być większy. Modyfikator również zwiększa się kumulatywnie o –10 za każdy dzień posiadania księgi. Każdy kto przeczyta księgę staje się wyznawcą Slannesha, a jego charakter każdego dnia zmienia się o jeden stopień w stronę Chaotycznego. Po przeczytaniu księgi jak najszybciej chce się zostać uczniem czarodzieja, jednak w tym przypadku nie potrzebny jest mag nauczyciel, gdyż wiedza zawarta w księdze i znajdujący się w niej demon potrafią nauczyć wszystkiego. Za każdym razem jak BG przeczyta księgę otrzymuje 1 punkt obłędu i zanim stanie się magiem 1 poziomu musi przeczytać ją przynajmniej 6 razy.

Przetłumaczył i uzupełnił Przemysław Pieszczek “THRUD”

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...