Gandargil

1 minuta czytania

Gnomi bóg młodości, przygody i głupich dowcipów

Ringil jest głównym bogiem gnomiego panteonu. Reprezentuje poczucie humoru, talenty rzemieślnicze i gnomią wspólnotę. W mitach zajmuje rolę centralną. Jest on starszym bratem dwóch innych bóstw – Randandilla i Gandargila.

Bóg ten jest uosobieniem młodości, wędrówek, przygód oraz psot i głupich figli. Gandargila przedstawia się jako młodego gnoma z długimi, kręconymi wąsami. Zwykle w ręce trzyma wędkę lub tobołek. Gnomy, które nie osiedliły się jeszcze w jakiejś wspólnocie lub po prostu wędrują po świecie nazywane są często gandligami.

Charakter: neutralny

Symbol

Symbolem tego bóstwa jest runa zwana runą Gandargila. Jest ona bardzo podobna do runy wyobrażającej w gnomiej kulturze młodość.

Zasięg kultu

Gandargil jest wyznawany głównie przez wędrujących gnomów. Szczególnie wielu jego wyznawców można spotkać w Imperium czy Bretonii. Poza tym można ich spotkać nawet w Nowym Świecie.

Świątynie

Brak. Każda świątynia Ringila posiada dwie boczne kapliczki wyświęcone jego braciom.

Przyjaciele i wrogowie: jak Ringil

Dni świąt: jak Ringil

Wymagania kultu

Kult Gandargila nie jest religią w pełnym tego słowa znaczeniu. Jego wyznawcy uznają to bóstwo raczej za swojego patrona i opiekuna niż za istotę, której należy oddawać cześć. Nie ma też żadnych kapłanów Gandargila.

Przykazania

Brak prawdziwych przykazań – po prostu wyznawcy powinni cały czas dobrze się bawić

Czary: brak

Umiejętności: brak

Próby: brak

Błogosławieństwa

Gandargil nie jest zbyt potężnym bogiem, dlatego też o wiele rzadziej obdarza błogosławieństwami swych wyznawców. Zależą one od MG, lecz raczej nie powinny to być typowe dodatki do testów, lecz np. pomoc w wywinięciu się z niebezpiecznej sytuacji.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...